ترکیه ناظران اروپایی را به همکاری با پ. ک.ک متهم کرد

۳۱ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۶ کد : ۱۹۶۸۴۸۲ سرخط اخبار

وزیر خارجه ترکیه به شدت از ناظران بین المللی بر رفراندوم اخیر این کشور انتقاد و آن ها را به حمایت از حزب کارگران کردستان متهم کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه حریت، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در کنفرانس خبری خاطرنشان کرد: وظیفه سازمان امنیت و همکاری اروپا که هیئتی کوچک را برای نظارت بر رفراندوم اخیر ترکیه به کشور اعزام کرده بود بررسی تکنیکی و نه جنبه های سیاسی این همه پرسی بوده است.

چاووش اوغلو با اشاره به تصاویری که از یکی از اعضای این هیئت اعزامی با پرچم پ. ک.ک و پوستر کمپین «نه» منتشر شده، ادامه داد: گزارش سازمان امنیت و همکاری اروپا چه مثبت و چه منفی دیگر هیچ ارتباط و اهمیتی ندارد.

وی عنوان کرد: این سازمان اروپایی باید واقع گرایانه و متعادلانه رفتار کند و نباید در مسائل سیاسی داخلی کشور ترکیه مداخله کند.

پیش از این اعضای این کمیته اعزامی اعلام کرده بودند که رفراندوم ۱۶ آوریل ترکیه مطابق با استانداردهای بین المللی برگزار نشده است.

در همین حال آنتونیو تایانی، رئیس پارلمان اروپا درباره گفت وگو در مورد شرایط ترکیه در صورت اثبات گزارش های سازمان امنیت و همکاری اروپا ابراز آمادگی کرده است.

با این حال چاووش اوغلو در واکنش به این گزارش اظهار کرد: این گزارش انتقادی که از سوی ناظران تهیه شده شامل اشتباهات متعددی است و هیچ ارزشی برای آنکارا ندارد.


نظر شما :