آمریکا: رهبر کره شمالی پارانوئید دارد

۰۸ تیر ۱۳۹۶ | ۲۳:۱۵ کد : ۱۹۶۹۸۳۵ سرخط اخبار
سفیر آمریکا در سازمان ملل در رابطه با تنش های کنونی با کره شمالی پیشنهاد اعمال فشارهای بیشتر بر پیونگ یانگ را مطرح کرد.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه سی بی اس نیوز، نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل در جریان سخنرانی در کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا گفت: ما در کره شمالی با یک رهبر پارانوئید مواجه هستیم که فکر می کند در تلاشیم تا او را ترور کنیم و یا کاری برای تغییر رژیم کشورش انجام دهیم.
 
وی افزود: باید یادآور شوم که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در حال ساخت یک برنامه اتمی است. به نظر من خیلی زود این برنامه تحقق می یابد و من از هر نوع فشار برای کم کردن سرعت این روند با هدف خلع تسلیحات اتمی کره شمالی استقبال می کنم.
 
هیلی در ادامه گفت: همزمان با اینکه توجهات همچنان بر تهدیدات موشکی و اتمی کره شمالی معطوف است سازمان ملل به تاکید بر نقض حقوق بشر که پیونگ یانگ مرتکب آن می شود، تاکید دارد. مرگ اوتو وارمبیر، دانشجوی آمریکایی قساوتی که مقامات کره شمالی در دهه های اخیر از خود نشان داده اند را به آمریکایی ها ثابت کرد.
 
وی در تحسین اقدامات دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در هشدار دادن نسبت به نیت دولت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه برای انجام یک حمله شیمیایی دیگر مدعی شد: می توانم به شما بگویم که این هشدار دونالد ترامپ جان بسیاری از زنان، مردان و کودکان را نجات داد.
 
از سوی دیگر نیکی هیلی گفت: دوستان و دشمنان آمریکا در حال حاضر می دانند که کشور ما جایگاه و صدای خود را در سازمان ملل پیدا کرده است. ما یک خط قرمز ترسیم کردیم مبنی بر اینکه اگر سازمان ملل به صورت جمعی عمل نکند آمریکا به تنهایی وارد عمل خواهد شد و ما این حرف را ثابت کردیم.
 
وی افزود: به دنبال اقدامات ترامپ در سوریه جامعه بین الملل در حال حاضر به خوبی می داند که آمریکا با چه چیزی موافق و با چه چیزی مخالف است.

نظر شما :