احتمال دیدار برجامی ایران و آمریکا

۲۰ تیر ۱۳۹۶ | ۱۸:۳۶ کد : ۱۹۷۰۰۷۲ سرخط اخبار

معاون وزیر خارجه کشورمان صبح روز سه شنبه پیش از دیدار با سرگی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه اظهار کرد: کمیسیون مشترک برجام 30 تیرماه در وین برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، عباس عراقچی در جمع خبرنگاران در حاشیه دیدارش با همتای روسی خود در پاسخ به این سوال که در دیدار با سرگی ریابکوف در ارتباط با بدعهدی های آمریکا درباره نقض برجام رایزنی و گفت وگویی خواهید داشت؟ گفت: در حال حاضر آقای ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه برای انجام مشورت های سیاسی به تهران آمدند و ما اکنون جلسه مذاکره ای با ایشان داریم. انجام مشورت های سیاسی با دولت روسیه در مورد موضوعات متنوع جریان دارد. در مورد موضوع برجام نیز در سفرهای متقابل بنده و آقای ریابکوف صحبت ها و گفت وگوهایی کرده ایم. امروز دور جدیدی از این مذاکرات را در آستانه برگزاری دور بعدی کمیسیون مشترک برجام خواهیم داشت. ان شاءالله نشست کمیسیون مشترک برجام در سی ام تیرماه در وین برگزار می شود.

عراقچی ادامه داد: در نشست امروز پیشاپیش موضوعات مربوط به کمیسیون مشترک برجام را نیز بررسی می کنیم.

معان وزیر خارجه تصریح کرد: صحبت های اخیر و موضوعاتی که در اجلاس گروه 20 مطرح شد، از دیگر مسائلی است که در این جلسه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

عراقچی موضوع بدعهدی آمریکایی ها و اجرای برجام را نیز یکی دیگر از موضوعاتی عنوان کرد که در مورد آن صحبت خواهد شد.

وی افزود: نحوه مقابله دولت جدید آمریکا با برجام و دیدگاه هایی که آنها مطرح کرده اند یکی از بحث های جدی ما در کمیسیون مشترک برجام خواهد بود.

معاون حقوقی و امور بین الملل وزارت خارجه در پاسخ به این سوال که با توجه به سفر قریب الوقوع وزیر خارجه کشورمان به همراه دو تن از معاونانش به نیویورک آیا کمیسیون مشترک برجام در نیویورک برگزار می شود، گفت: کمیسیون مشترک برجام در وین برگزار می شود و ما بعد از  شرکت در اجلاس عالی رتبه سیاسی سازمان ملل در نیویورک به وین سفر می کنیم.

وی گفت: در جریان سفر آقای ظریف به نیویورک ایشان با تعدادی از مقامات شرکت کننده در این اجلاس دیدار و رایزنی خواهند کرد و سخنرانی در تعدادی از مراکز مطالعاتی و اندیشکده ها از دیگر برنامه های سفر وزیر خارجه در جریان این سفر است.

عراقچی در پاسخ به این سوال که در جریان این سفر با همتایان آمریکایی خود دیدار و گفت وگوهایی خواهید داشت تصریح کرد: در جریان سفر مورد اشاره با تعدادی از مقامات شرکت کننده در این اجلاس از جمله اعضای 1+5 رایزنی ها و گفت وگوهایی خواهیم داشت و با طرف آمریکایی نیز اگر دیداری انجام شود در چارچوب ضرورت و مسائل مرتبط با برجام انجام می شود و ارتباطی بیش از این نداریم و اگر لازم باشد در سطح کارشناسی و یا در همین حدود براساس ضرورت ، ممکن است دیدارهای دو جانبه ای آن هم فقط مربوط به اجرای برجام داشته باشیم.

کلید واژه ها: کمیسیون مشترک برجامریابکوف


نظر شما :