ترامپ ماه نوامبر به چین سفر می‌کند

۲۲ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۸:۳۲ کد : ۱۹۷۱۶۷۹ سرخط اخبار

برخی منابع اعلام کردند که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا قرار است در ماه نوامبر به چین سفر کند.

به گزارش فارس، در حالیکه تنش ها در شبه جزیره کره به واسطه آزمایشات اتمی و موشکی «پیونگ یانگ» رو به افزایش است، یک منبع آگاه اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا قصد دارد در ماه نوامبر به چین سفر کند.

بنا به گزارش پایگاه اینترنتی بلومبرگ، مقامات کاخ سفید حاضر نشدند در خصوص این خبر واکنش نشان دهند.

بنا بر این گزارش، ترامپ قصد دارد در ماه نوامبر در اجلاس همکاری اقتصادی آسیا- اقیانوسیه و انجمن کشورهای جنوب شرق آسیا در ویتنام و فیلیپین شرکت کند.

«شی جینپینگ» رئیس جمهور چین در ماه آوریل زمانیکه به فلوریدا سفر کرده بود و رؤسای جمهور چین و آمریکا برای اولین بار یکدیگر را در زمین گلف ترامپ ملاقات کردند، دونالد ترامپ را برای یک دیدار رسمی، به چین دعوت کرد.

رئیس جمهور آمریکا در آن زمان نسبت به رئیس جمهور چین و برقراری ارتباط با این کشور ابراز علاقمندی کرد اما در ماههای بعد از آن، به انتقاد از سیاست های تجاری پکن روی آورد و این کشور را متهم کرد که به کره شمالی اعمال فشار نمی کند.

ترامپ به طور مداوم از چین می خواهد تا پیشرفت های اتمی کره شمالی را متوقف کند و در ماه ژوئیه اعلام کرد که پکن می تواند به راحتی به بحران کره شمالی پایان دهد.

سفر ترامپ به چین در واقع بیش از یکسال بعد از سفر «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا به چین برای شرکت در اجلاس کشورهای موسوم به گروه 20 صورت می گیرد.


نظر شما :