محبوبیت ماکرون در حال افزایش است

۰۲ مهر ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۸ کد : ۱۹۷۲۰۱۱ سرخط اخبار

براساس نظرسنجی که امروز (یکشنبه) منتشر شده تعداد فرانسوی هایی که از عملکرد امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه ناراضی هستند کاهش یافته و این امر سیر نزولی میزان محبوبیت رئیس جمهور فرانسه در ماه های اخیر را متوقف کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این نظرسنجی که توسط پایگاه Ifop برای روزنامه ژورنال دو دیمانش صورت گرفته نشان می دهد که میزان نارضایتی از امانوئل ماکرون در ماه سپتامبر به ۵۳ درصد رسیده و نسبت به ماه اوت که میزان آن برابر با ۵۷ درصد بود، کاهش داشته است.

در همین حال حدود ۴۵ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی نسبت به عملکرد این رئیس جمهور میانه رو ابراز رضایت کردند که نسبت به ماه اوت ۵ درصد افزایش داشته است.

این نظرسنجی از تاریخ ۱۵ تا ۲۳ سپتامبر صورت گرفته و در آن ۱۹۸۹ تن شرکت داشتند.

میزان محبوبیت امانوئل ماکرون در نظرسنجی های صورت گرفته از زمان روی کارآمدنش در ماه مه سال جاری میلادی به شدت کاهش داشت و این مساله از اصلاحات کارگری و کاهش برنامه ریزی شده بودجه از جمله کاهش کمک هزینه مسکن برای دانشجویان نشأت گرفته است.

این نظرسنجی جدید همزمان با آن صورت گرفت که ژان لوک ملانشون، رهبر حزب اپوزیسیون فرانسه روز شنبه ده ها هزار تن را در راهپیمایی علیه اصلاحات کارگری ماکرون گردهم آورد.

هدف وی از این کار تقویت اعتبارش به عنوان قوی ترین مخالف سیاسی ماکرون است.

کلید واژه ها: ماکرون


نظر شما :