الجبیر: هزاران ائمه "تندرو"ی مساجد را اخراج کردیم!

۱۸ مهر ۱۳۹۶ | ۲۰:۴۴ کد : ۱۹۷۲۳۷۷ سرخط اخبار

وزیر امور خارجه عربستان با اشاره به همکاری کشورش با مسکو در مبارزه با تروریسم، پیش بینی کرد تحریم های اروپایی و آمریکایی علیه روسیه در آینده ای نزدیک لغو شود.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه عربستانی "عکاظ"، عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان در گفت وگو با شبکه تلویزیونی ۲۴ روسیه ضمن اشاره به اخراج هزاران تن از ائمه افراطی از مساجد تصریح کرد اجازه تبلیغ ایدوئولوژی های افراطی را نمی دهیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی عربستان تاکید کرد: برخورد ما با این مسأله بسیار قاطعانه است و باید نظام آموزشی به منظور تضمین دوری از امکان سوء تفسیر از متون کتب جدید و به روز شود.

این روزنامه عربستانی همچنین نوشت که عادل الجبیر در این مصاحبه قطر را به حمایت مالی از تروریسم و تلاش برای دخالت در امور کشورهای دیگر متهم کرد.

وی همچنین تصریح کرد که ریاض با مسکو در راستای مبارزه با تروریسم همکاری دارد به ویژه این که تعداد زیادی از تندروهای دو کشور در صفوف داعش می جنگند.

عادل الجبیر افزود: داعش و تندروها عربستان و دیگر کشورها را تهدید می کند لذا ما اهتمام زیادی به همکاری با روسیه در این باره داریم.

وزیر خارجه عربستان همچنین در جریان این گفت وگو پیش بینی کرد تحریم های اروپایی و آمریکایی علیه روسیه در آینده ای نزدیک لغو شود.


نظر شما :