سیف‌الاسلام قذافی به سیاست بازمی‌گردد

۲۶ مهر ۱۳۹۶ | ۱۷:۵۳ کد : ۱۹۷۲۶۰۶ سرخط اخبار

وکیل مدافع خانواده قذافی گفت، سیف الاسلام در سلامتی کامل به سر میبرد و از محل اقامتش در لیبی فعالیت سیاسی انجام می دهد و در آینده به عرصه سیاست بازمی گردد.

به گزارش ایسنا، به نقل از الیوم السابع، خالد زاید، وکیل مدافع خانواده قذافی در گفت وگو با خبرنگاران در تونس گفت: سیف الاسلام قذافی، پسر معمر قذافی، (دیکتاتور سابق لیبی) در سلامت کامل، اوضاع سیاسی لیبی را از محل اقامت خود در داخل کشور پیگیری می کند.

وی گفت: سیف الاسلام از آزادی قانونی در لیبی برخوردار است و به عرصه سیاست بازخواهد گشت.

الزایدی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: اخباری درباره دور بودن سیف الاسلام از عرصه لیبی منتشر شده اما او همچنان در لیبی است و با رهبران قبایل و مردم لیبی در ارتباط است تا آشتی میان طرف های درگیری برقرار شود.

وکیل خانواده قذافی گفت: اوضاع فعلی کشور نیازمند نقش سیف الاسلام در رسیدن به توافق سیاسی است.

درباره قدرتی که پسر قذافی در اقداماتش دارد نیز الزایدی گفت که او بر اراده مردم لیبی اتکا کرده و این قدرتی مردمی است.

زاید با اشاره به اینکه با سیف الاسلام در ارتباط است از فاش کردن محل زندگی او و اینکه آیا پس از انقلاب ۲۰۱۱ شهر زنتان را که در این شهر دستگیر شد، ترک کرده یا نه، امنتاع کرد.

این وکیل مدافع اظهار داشت: سیف الاسلام از لحاظ روحی و جسمی در وضعیت فوق العاده ای است. هدف تحقق صلح در لیبی است و او از نزدیک اوضاع لیبی را دنبال می کند.

وی در ماه ژوئن گفته بود، براساس قانون عفوی که حدود دو سال قبل از پارلمان طبرق در شرق لیبی صادر کرد، سیف الاسلام در زنتان آزاد شد.

برخی معتقدند، سیف الاسلام جانشین اصلاح طلب پدرش در سال های پس از انتفاضه و شخصیتی مهم در میان حامیان قذافی است به همین دلیل در تلاشند تا از سیف الاسلام به عنوان شخصی برای احیای نفوذ خود و برقراری آشتی میان گروه های درگیر کشور استفاده کنند.

این درحالی است که وی به دلیل جنایت های مرتکب شده در جنگ داخلی لیبی تحت پیگرد این کشور، دادگاه کیفری بین المللی است.

هنوز محل زندگی سیف الاسلام که آخرین بار در ژوئن ۲۰۱۴ توسط یک ناظر بین المللی مستقل دیده شده، مشخص نیست.

دادگاهی در طرابلس در سال ۲۰۱۵ با محکوم کردن سیف الاسلام به جنایت جنگی در جریان انقلاب لیبی از جمله قتل معترضان به صورت غیابی حکم اعدام او را صادر  کرد.

کلید واژه ها: قذافی سیف الاسلام در الاسلام در


نظر شما :