تبانی دموکرات‌ها با کلینتون علیه سندرز در انتخابات درون حزبی

۱۳ آبان ۱۳۹۶ | ۱۸:۲۱ کد : ۱۹۷۲۹۸۲ سرخط اخبار

افشاگری یکی از روسای موقت کمیته ملی دموکراتیک در جریان کمپین انتخاباتی ۲۰۱۶ درباره تقلب هیلاری کلینتون برای پیروزی در انتخابات درون حزبی در حالی مطرح شده که این حزب در تلاش برای بازسازی خود است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این افشاگری از سوی دونا برازیل، یکی از روسای موقت کمیته ملی دموکراتیک آمریکا در ماه های کلیدی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ این کشور در حالی مطرح شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده نیز در توئیت هایش از اف.بی.ای خواسته تا از هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین و رقیب دموکرات در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری بابت ایمیل ها و قرارداد اتمی با روسیه بازجویی کند.

این مقام کمیته ملی دموکراتیک همچنین گفت که تیم کلینتون بر برنامه های این کمیته به صورت روزانه نظارت داشته و با این نظارت ها موفق شدند تا سناتور برنی سندرز، رقیب اصلی کلینتون را از میدان رقابت به در کنند.

پایگاه خبری پولیتیکو در گزیده ای از کتاب دونا برازیل که روز پنجشنبه منتشر شد آورده که وی گفته "دبی واسرمان شولتز"، رئیس سابق کمیته ملی دموکراتیک به مقر اصلی کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون در بروکلین اجازه داده تا به نفع وی رفتار کند.

وی در بخشی از کتابش همچنین آورده که توافق به دست آمده میان کمیته ملی دموکراتیک و کمپین انتخاباتی کلینتون برای خارج کردن حزب از بدهی ها به هیلاری کلینتون اجازه داد تا کنترل امور مالی، استراتژی و پول های به دست آمده از اهداکنندگان را در اختیار بگیرد. این یک اقدام کیفری نیست بلکه یک سازش برای یکپارچگی درون حزبی است.

در همین حال، ترامپ روز جمعه به خبرنگاران گفت که کتاب دونا برازیل نشان می دهد که کلینتون کمیته ملی دموکراتیک را خریده و باعث شده تا برنی سندرز از رقابت ها کنار گذاشته شود.

کلید واژه ها: کمیته ملیکمیته ملی دموکراتیکملی دموکراتیکهیلاری کلینتون


نظر شما :