ترامپ: احتمال دارد روابط خوبی با کیم جونگ اون داشته باشم

۲۳ دی ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۷ کد : ۱۹۷۴۳۳۴ سرخط اخبار

پس از ماه ها تنش، رئیس جمهور آمریکا با لحنی ملایم در قبال پیونگ یانگ گفت که احتمال دارد روابط بسیار خوبی با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در گفت وگویی با این روزنامه اعلام کرد: احتمال دارد روابط بسیار خوبی با کیم جونگ اونداشته باشم. من با مردم ارتباط دارم و فکر می کنم مردم هم شگفت زده هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون با رهبر کره شمالی گفت وگو کرده است، گفت: من نمی خواهم در این باره اظهارنظر کنم. من نمی گویم گفت وگو کردم یا نه.

در ماه نوامبر 2017،  ترامپ در حاشیه سفر به ویتنام اعلام کرده بود که دوستی با کیم جونگ اون عجیب ترین اتفاقی است که ممکن است رخ دهد، اما این احتمال وجود دارد.

ترامپ در ادامه اظهاراتش در پاسخ به سوالی درباره توئیت های متعددش درباره مسائل سیاست خارجی گفت: این پیام های توئیتری بخشی از یک استراتژی گسترده است.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش اعلام کرد: تصمیم آمریکا و کره جنوبی برای به تعویق انداختن رزمایش های نظامی تا پس از برگزاری بازی های المپیک زمستانی در کره جنوبی حامل پیام خوبی برای کره شمالی است.

در همین راستا دو کره اولین دیدار خود را پس از دو سال برگزار کردند.

همچنین ترامپ در یک نشست خبری در واشنگتن اعلام کرد که آمریکا خواهان گفت وگو با پیونگ یانگ تحت شرایط درست و مناسب است.


نظر شما :