خواهرِ اون به کره جنوبی می‌رود

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۷:۴۸ کد : ۱۹۷۴۸۹۱ سرخط اخبار

بعد از موافقت هیئت های عالی رتبه دو کره برای حضور ورزشکاران کره شمالی در المپیک زمستانی کره جنوبی، اکنون هیئتی عالی رتبه از کره شمالی با حضور خواهر رهبر این کشور به کره جنوبی سفر می کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، کره جنوبی روز چهارشنبه (امروز) خبر داد کره شمالی خواهر رهبر این کشور را در هیئت عالی رتبه سیاسی برای مراسم افتتاحیه بازی های المپیک به کره جنوبی اعزام می کند. 

به نوشته خبرگزاری یونهاپ، «کیم یو-جونگ» خواهر رهبر کره شمالی در میان اعضای تیم 22 نفره مقامات عالی رتبه کره شمالی به کره جنوبی سفر خواهند کرد. 

همچنین «ری سان-گوآن» رئیس کمیته اتحاد مسالمت آمیز کره شمالی، چوئه هه وی معاون حزب کارگر یا همان حزب حاکم کره شمالی، از دیگر اعضای این هیئت عالی رتبه هستند. 

پیش از این اعلام شده بود، «چائو تائی بوک» رئیس مجمع عالی خلق کره شمالی و «کیم یونگ-نام» رئیس کل پرزیدیوم کره شمالی برای مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی به کره جنوبی سفر خواهند کرد. 

بعد از سال ها کشمکش میان دو کره و تنش در شبه جزیره کره، گفت وگوهای دوجانبه ماه اخیر میان مقامات دو کشور و اکنون فرستادن هیئت عالی رتبه سیاسی به کره جنوبی برای کاهش تنش در این منطقه بسیار حائز اهمیت است.

کره جنوبی اظهار امیدواری کرده است در زمان حضور این هیئت کره شمالی، گفت وگوهایی میان مقامات دو کشور برگزار شود. 

 سفر هیئت بلندمرتبه کره شمالی، از 9 تا 11 فوریه به کره جنوبی انجام می گیرد و رقابت های المپیک زمستانی از روز نهم تا بیست و پنجم فوریه  (20 بهمن تا 6 اسفند ماه) برگزار خواهد شد. 

آشتی دو کره بعد از یک سال پرتنش در شبه جزیره کره روی داد که کره شمالی اقدام به آزمایش های موشکی و اتمی در شبه جزیره کره می کرد و کره جنوبی به همراه آمریکا اقدام به رزمایش نظامی در منطقه می کرد که همین مسایل به تشدید تنش های در شبه جزیره کره منجر شده بود.

کلید واژه ها: کره جنوبی به کره جنوبی کره شمالی شمالی شبه جزیره کره


نظر شما :