افشای جزئیات تازه از هتل ریتزکارلتون

۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۰:۱۲ کد : ۱۹۷۵۰۷۵ سرخط اخبار

یک روزنامه انگلیسی با نقل داستان های از هتل ریتز کارلتون که در آن شاهزادگان و تاجران بزرگ عربستانی از جمله ولید بن طلال بازداشت بودند، نوشت، برخی از آنهایی که از هتل خارج شدند، از افسردگی رنج می بردند.

به گزارش ایسنا، روزنامه فایننشال تایمز چاپ انگلیس در مقاله ای درباره هتل ریتز کارلتون، با نقل داستان هایی از شاهزادگان و تاجران بزرگ عربستانی که در آنجا بازداشت بودند، نوشت، برخی از آنهایی که از هتل خارج شدند، دچار افسردگی شده بودند و به دلیل برخی نگرانی ها نسبت به اقدام به خودکشی برخی بازداشت شدگان تمامی اشیای سنگین و بُرنده از اتاق های هتل بیرون آورده شده بود.

این روزنامه در ادامه نوشت، این شاهزادگان و تاجران ثروتمند عربستانی چند هفته در این هتل بازداشت شده بودند و روزهای خود را در حال بازجویی به سر می برند و اتاق هایشان تحت نظر نیروهای امنیتی بود و آنها از حریم خصوصی محروم بودند. آنها اجازه صحبت کردن با یکدیگر را نداشتند و تنها می توانستند تلفنی با اعضا خانواده شان گفت وگو کنند، بعضی از آنها در حالی که دچار افسردگی شده بودند از این هتل بیرون آمدند و حرفی از اتفاقاتی که در هتل برایشان رخ داده، نمی زنند و بیشتر اوقات در سکوت به سر می برند. برخی دیگر نیز مساله را به شوخی می گیرند و از رژیم غذایی اجباری می گویند که باعث کاهش وزن و تناسب اندامشان شده است.

این روزنامه انگلیسی به نقل از دوست یکی از چهره های بازداشت شده نوشت، اگر احترام خود را حفظ می کردی با تو مهربان بودند اما نیروهای امنیتی می فهماندند که اگر بهانه ای به دستشان بدهی آماده هستند تو را به زمین بیندازند.

فایننشال تایمز در ادامه نوشت، هتل ریتز کارلتون اکنون بار دیگر میزبان مهمانان عادی خود است اما پیامدهای دوره ای که تبدیل به یک  بازداشتگاه شده بود، همچنان بر فضای هتل حاکم است.

این روزنامه انگلیسی در گفت وگو با دوستان و شرکای تجاری برخی از چهره های بازداشت شده، از چگونگی آغاز این طرح و بازداشت ها اطلاع یافت.

نحوه بازداشت یکی از ثروتمندان سالخورده عربستانی به این شکل بود که او سوار بر هواپیمای شخصی اش در حال بازگشت به شهر جده بود و قرار بود که با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان دیدار کند اما مسؤولان امنیتی در فرودگاه منتظر او بودند و او را بازداشت کردند.

برخی از آنها توانستند با خانواده شان تماس گرفته و آنها را در جریان این بازداشت قرار دهند اما برخی دیگر از آنها بدون اینکه خانواده هایشان اطلاعی از آنها داشته باشند، ناپدید شدند.

کلید واژه ها: نوشت


نظر شما :