دستور ترامپ برای تغییر قوانین مربوط به مالکیت برخی سلاح‌های مرگبار

۰۲ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۷:۳۲ کد : ۱۹۷۵۱۵۰ سرخط اخبار

بنابر گزارش رسانه های آمریکایی، دونالد ترامپ به وزارت دادگستری دستور تغییر برخی قوانین مربوط به حمل و تصرف برخی سلاح ها را داده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه های آمریکایی گزارش دادند که دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور به وزارت دادگستری دستور داده قوانین مربوط به حمل و تصرف برخی سلاحها مانند آنچه که در حادثه مرگبار لاس وگاس در سال 2017 رخ داد تغییر کند.

سال گذشته استفان پداک شهروند 64 ساله آمریکایی با یک اسلحه نیمه اتوماتیک جمعیت حاضر در یک کنسرت موسیقی را به رگبار بست که منجر به کشته شدن 54 نفر و مجروح شدن صدها نفر شد. 

بررسیها نشان میداد که وی چندین اسلحه مرگبار در مالکیت خود داشته است. 

این محدودیت شامل فروش لوازم جانبی سلاح که باعث می شود یک اسلحه تبدیل به اسلحه نیمه خودکار شود را نیز شامل خواهد شد.

کاخ سفید همچنین اعلام کرده که بعد از تیراندازی هفته قبل در مدرسه ای در فلوریدا ممکن است محدودیتهای دیگری نیز در زمینه سلاحهای گرم اعمال کند.

تیراندازی هفته قبل در فلوریدا منجر به کشته شدن حداقل 17 نفر از دانش آموزان و کارمندان یک مدرسه شد. 

ترامپ گفت: همین الان تفاهم نامه ای امضا کردم که براساس آن تمام دستگاههایی که باعث می شوند یک اسلحه قانونی به یک اسلحه خودکار مرگبار تبدیل شوند را محدود خواهد کرد.

براساس این گزارش، این تغییر البته باید در کنگره آمریکا نیز به تصویب برسد.

رویترز در این باره نوشت؛ این تصمیم ترامپ احتمالا با مخالفت شدید لابیهای اسلحه در آمریکا از جمله انجمن ملی تفنگ مواجه خواهد شد و ترامپ را در برابر آنها قرار خواهد داد.

کلید واژه ها: یک اسلحه


نظر شما :