وقتی ترامپ اتاق خوابش را به مرکل نشان می‌دهد!

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۹:۰۶ کد : ۱۹۷۶۶۲۷ سرخط اخبار

سفیر آمریکا در آلمان در اظهارنظری جالب توجه گفته است دونالد ترامپ در جریان سفر اخیر مرکل به کاخ سفید اتاق خوابش را به خانم صدراعظم نشان داده است!

به گزارش ایسنا، ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در برلین در مصاحبه با چندین روزنامه آلمانی تلاش کرد تا به روشی عجیب و غریب از روابط شخصی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان دفاع کند. او گفت ترامپ تور "بسیار شخصی" برای مرکل از یک محوطه بسیار شخصی از زندگی خصوصی خودش گذاشته بود.

گرنل گفت: دونالد ترامپ شخصا صدراعظم آلمان را به بخشی از کاخ سفید برد که در آن زندگی می کند. آنگلا مرکل حتی اتاق نشیمن و اتاق خواب رئیس جمهوری را دید. این خیلی خصوصی است. پیش از آن هیچ کدام از روسای جمهوری آمریکا آنجا را به مرکل نشان نداده بودند.

آمریکا با جدیت تلاش دارد تا گزارش هایی مبنی بر اینکه روابط تیره و تاری میان ترامپ و مرکل وجود دارد، به حاشیه براند. در حالی که رئیس جمهوری آمریکا مراسم های استقبال متفاوتی از رهبران اروپایی در کاخ سفید داشت، دست در دست ترزا می راه رفت و شوره سر از کت امانوئل ماکرون زدود، اما در قبال صدراعظم آلمان بسیار خشک بود.

در جریان اولین سفر آنگلا مرکل به کاخ سفید، ترامپ به درخواست او برای مصافحه مقابل خبرنگاران بی توجهی کرد و دومین سفر او هم یک دیدار کاری کوتاه بود که نمی توان آن را با ضیافت مجللی که کاخ سفید برای رئیس جمهوری فرانسه و همسرش به راه انداخت مقایسه کرد.

با این وجود، سفیر آمریکا مدعی است که ترامپ و مرکل "جوشش خوبی" با یکدیگر دارند و با یکدیگر شوخی دارند. او افزود، گرچه طرفین "دیدگاه های متفاوتی روی برخی مسائل" دارند اما ترامپ "احترام فوق العاده ای" برای او قائل است.

مرکل روابط بسیار نزدیک کاری با باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا داشت و این به رغم اختلافات با دولت او بر سر جاسوسی آمریکا از آلمان بود. او همچنین تلاش کرد تا با وجود اختلافات بر سر تعرفه های آمریکا روی واردات کالاها از اروپا و درخواستش از آلمان برای هزینه های بیشتر در امور دفاعی، مناسبات مشابهی با ترامپ ایجاد کند.

کلید واژه ها: مرکل


نظر شما :