دست‌های جنجالی ترامپ

۰۷ خرداد ۱۳۹۷ | ۲۲:۳۹ کد : ۱۹۷۶۹۶۱ سرخط اخبار

رئیس جمهوری آمریکا به دلیل توئیت های جنجال برانگیزش مشهور است اما ماجرای دست های او نیز بارها حاشیه ساز شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از راشاتودی، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه برای سخنرانی در جمع فارغ التحصیلان آکادمی نیروی دریایی وارد مریلند شد و در این مراسم سخنران آغازین بود. با این حال، او پس از پایان سخنرانی خود تصمیم گرفت به جای ترک محل برگزاری مراسم، همانجا باقی بماند و با تک تک فارغ التحصیلان خوش وبش و مصافحه کند.

این کار برای ترامپ که با بیش از ۱۰۰۰ فارغ التحصیل نظامی مصافحه کرد، حدود ۹۰ دقیقه به طول انجامید.

این اولین باری نیست که دست های ترامپ توجه رسانه ها را به خود جلب می کند. حدود دو سال پیش در جریان رقابت های انتخاباتی، مارکو روبیو که با ترامپ برای تصدی سمت ریاست جمهوری ایالات متحده به رقابت می پرداخت، یک بار گفت که این فرد ثروتمند قابل اطمینان نیست زیرا «دست های کوچکی دارد». ترامپ به سرعت به این اظهارات روبیو واکنش نشان داد. او درست در میانه یک مناظره تلویزیونی از اندازه دست هایش دفاع و تاکید کرد که کلاً به لحاظ اندازه مشکلی ندارد.

ترامپ همچنین پس از دستیابی به ریاست جمهوری ثابت کرد که دستان کارآمدی در باز کردن راه دارد. او یک بار در نشست رهبران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در بروکسل برای آن که در عکس بهتر دیده شود، نخست وزیر مونته نگرو را گرفت و به عقب کشید.

تقریباً تمامی رهبرانی که با ترامپ دیدار کرده اند، می دانند که او علاقه ای خاص به دیپلماسی مصافحه خود دارد. جالب ترین تجربه شاید متعلق به شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن است که مصافحه او با رئیس جمهوری آمریکا دست کم ۱۹ ثانیه به طول انجامید.

دست های ترامپ یک بار دیگر در ماجرای دیدارش با امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی او زمانی خبرساز شد که این رهبر جمهوری خواه در یک دیدار کاملاً رسمی، کت ماکرون را تکاند و گفت که روی شانه هایش شوره وجود داشته است.

کلید واژه ها: مصافحه


نظر شما :