وزیر خارجه آمریکا: "یک سری اقدامات" علیه ونزوئلا تدارک دیده‌ایم

۳۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۸ کد : ۱۹۷۹۰۷۳ سرخط اخبار

وزیر امور خارجه آمریکا از تدارکات کشورش برای اعمال "یک سری اقدامات" در روزهای آتی برای افزایش فشار بر دولت ونزوئلا خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا جمعه به فاکس نیوز گفت: شما در روزهای آتی شاهد یک سری اقداماتی خواهید بود که طبق آن سطح فشارها بر رهبری ونزوئلا که علنا علیه منافع مردم ونزوئلا حرکت می‌کند، افزایش می‌یابد. ما مصمم هستیم تا اطمینان حاصل کنیم صدای مردم ونزوئلا شنیده می‌شود.

او جزئیاتی از اقدامات برنامه‌ریزی شده آمریکا ارائه نکرد. وزارت اطلاع‌رسانی ونزوئلا هم هنوز واکنشی نشان نداده است. دولت ترامپ با پافشاری، تحریم‌ها علیه مقام‌های دولت چپگرای نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا را به اتهام سرکوب دموکراسی از طریق زندانی کردن رهبران اپوزیسیون تشدید کرده است. واشنگتن در سال گذشته چندین دور تحریم‌ علیه مقام‌های دولتی از جمله مادورو وضع کرده است.   

وضعیت اقتصاد ونزوئلا در دوران حکومت مادورو با تورم نجومی ۲۰۰ هزار درصد و کمبود مواد غذایی و مواد دارویی همراه شده است و همین به موجی از مهاجرت تبدیل شده است. هشدار پامپئو در آستانه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک مطرح می‌شود. مادورو از سال ۲۰۱۵ در این نشست‌ها شرکت نکرده است و این بار هم "به دلیل نگرانی از امنیت جانی"‌ حضور نخواهد داشت.

کلید واژه ها: ونزوئلا


نظر شما :