نوبخت: کاهش سقف فروش نفت خودتحریمی است

۲۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۷ کد : ۱۹۸۱۷۷۶ سرخط اخبار

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: امیدواریم بتوانیم تحریم ظالمانه و نامعقول آمریکا را به نحو شایسته دور بزنیم، کما اینکه تاکنون این کار را کرده‌ایم و از همه هنر خود نیز در این رابطه استفاده می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 98 کل کشور، در پیشنهادی در بند «ب» تبره 1 لایحه، اظهار داشت: میزان 37 هزار میلیاردتومان از سقف فروش حاصل از نفت از بودجه باید کم شود.

در همین رابطه محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در مخالفت با این پیشنهاد عنوان کرد که امیدواریم بتوانیم تحریم ظالمانه و نامعقول آمریکا را به نحو شایسته دور بزنیم، کما اینکه تاکنون این کار را کرده ایم و از همه هنر خود نیز در این رابطه استفاده می کنیم.

وی افزود: سال قبل سقف 2میلیون و 400 هزار بشکه نفت در روز تصویب شد اما روزهایی 2میلیون و 800 هزار بشکه نفت را هم داشتیم. اکنون هم سقف فروش نفت را 1.5 میلیون بشکه نفت در روز برای احتیاط قرار داده ایم که ممکن است بیشتر هم به بتوانیم فروش داشته باشیم.

 رئیس سازمان برنامه و بودجه  ادامه داد: اگر خودمان تحریم آمریکا را جدی تلقی کنیم و سقف فروش نفت را کاهش دهیم کار مناسبی نیست و خود تحریمی است.

کلید واژه ها: محد باقر نوبخت


نظر شما :