بریگزیت؛ مخالفت قانون‌گذاران انگلیسی با خروج بدون توافق و تعویق در خروج

۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۴ کد : ۱۹۸۲۲۴۹ سرخط اخبار

قانون‌گذاران انگلیسی که پیش‌تر با طرح اصلاح شده ترزا می برای بریگزیت مخالفت کرده بودند، امشب (چهارشنبه) نیز به خروج بدون توافق کشورشان از اتحادیه اروپا رأی مخالف دادند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان پارلمان انگلیس به خروج این کشور از اتحادیه اروپا به صورت «بدون توافق» رأی منفی دادند.

بر اساس رأی‌گیری صورت گرفته، ۳۱۲ نماینده پارلمان با خروج بدون توافق این کشور مخالفت کردند و ۳۰۸ نماینده نیز به آن رأی مثبت دادند.

گام بعدی پارلمان، رأی‌گیری برای به تعویق انداختن مهلت تعیین شده برای خروج انگلیس (۲۹ مارس) بود. نمایندگان انگلیسی با عقب افتادن ضرب‌الاجل بریگزیت و موکول شدن آن به ۲۲ مه مخالفت کردند.

ساعاتی پیش از این رأی‌گیری، شاخص ارزش سهام در بازارهای مالی اروپا به امید مخالفت پارلمان انگلیس با یک بریگزیت بدون توافق افزایش یافت. همزمان افزایش ارزش برابری پوند انگلیس در برابر ارزهای دیگر ادامه یافت.

پارلمان انگلیس سه‌شنبه توافق اصلاح شده نخست‌وزیر این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا را رد کرد و در نتیجه پارلمان مجبور شد یک بریگزیت بدون توافق با اتحادیه اروپا را به رأی بگذارد.

عامل دیگر در افزایش شاخص متوسط ارزش سهام در بازارهای مالی اروپا افزایش یک درصدی بهای نفت بود. با این همه ارزش سهام برخی از شرکت‌ها کاهش یافت.

کلید واژه ها: برگزیت


( ۱ )

نظر شما :