آنکارا در برابر رایزنی‌های کشورهای خلیج فارس با کردهای سوریه سکوت نمی‌کند

۰۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۰ کد : ۱۹۸۸۴۰۷ سرخط اخبار

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه تاکید کرد، آنکارا هرگز در برابر رایزنی‌های کشورهای خلیج فارس با فرمانده نیروهای کرد سوریه سکوت نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه عربی ۲۱، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی در دفتر ریاست جمهوری در آنکارا با اشاره به اینکه برخی کشورهای حوزه خلیج فارس با مظلوم کوبانی، فرمانده نیروهای "سوریه دموکراتیک" (قسد) رایزنی می‌کنند، اظهار کرد: می‌بینیم برخی کشورهای خلیج فارس دیدارهایی با کوبانی "تروریست" داشته و تلاش می‌کنند از او علیه ترکیه استفاده کنند، البته این اقدامات هرگز بدون پاسخ نخواهند ماند.

کالین گفت: شاهد این هستیم که آمریکا و روسیه وارد روابط مختلفی با گروه‌های "تروریستی" ی.پ.گ (یگان‌های مدافع خلق کرد) و پ.ی.د (حزب اتحاد دموکراتیک) شده‌اند، در صورتی که هرگونه اقدامی علیه امنیت مرزهای ما انجام شود، با آن مقابله خواهیم کرد.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه درباره تنش‌های به وجود آمده در ادلب سوریه نیز گفت: حملات به ادلب باید در اسرع وقت متوقف شوند و انتظار داریم این اتفاق با یک توافق جدید آتش‌بس انجام شود و این خواسته اصلی ما از روسیه است.

وی تاکید کرد: آنکارا طرف‌های مربوطه را به در پیش گرفتن اقدامات لازم برای حفظ جان غیرنظامیان در ادلب و به جریان انداختن روند سیاسی تشویق می‌کند.

کالین در ادامه هشدار داد، در صورتی که حملات دولت سوریه متوقف نشوند و کشتارهای جدیدی در حق غیرنظامیان انجام شود، شاهد آغاز موج بزرگی از پناهجویان و بحران انسانی جدیدی در ادلب خواهیم بود.

این مسؤول دولت ترکیه در بخش دیگری از اظهارات خود خطاب به کنگره آمریکا گفت: تلاش‌ها برای تسلیم کردن ترکیه با زبان تهدید و تحریم بی‌فایده هستند.

کلید واژه ها: ترکیه کردهای سوریه


نظر شما :