عمران خان خواستار لغو تحریم‌های ضدایرانی آمریکا شد

۰۴ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۰۵ کد : ۱۹۹۰۳۱۹ سرخط اخبار

نخست‌‌وزیر پاکستان از رئیس‌جمهور آمریکا خواست در پی شیوع ویروس «کووید-19» تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند.

به گزارش گروه بین‌‌الملل خبرگزاری فارس، «عمران خان» نخست‌وزیر پاکستان روز گذشته (یکشنبه) از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا خواستار لغو تحریم‌های ایران در بحبوحه شیوع کرونا شد.

بنا به گزارش پایگاه خبری «نیوز» پاکستان، نخست‌وزیر پاکستان ضمن تأکید بر اینکه مردم ایران در شرایط فعلی با وجود تحریم‌های آمریکا که تلاش‌های تهران برای مقابله با کووید-19 را مختل کرده است، با رنج غیرقابل توصیفی روبرو شده‌اند، از ترامپ خواست تا به دلایل انساندوستانه تا زمان از بین رفتن ویروس کرونا، تحریم‌های ایران را لغو کند.

وی در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت:‌«می‌خواهم از رئیس‌جمهور (دونالد) ترامپ درخواست کنم تا به دلایل انساندوستانه، تحریم‌ها علیه ایران را تا زمان برطرف شدن همه‌گیری کووید-19، لغو کند».

وی ادامه داد: «مردم ایران با رنج غیرقابل توصیفی روبرو هستند زیرا تحریم‌ها، تلاش‌های ایران برای مقابله با کووید-19 را مختل کرده است. بشریت باید برای مقابله با این بیماری متحد شوند».

در حالیکه ایران تمامی تلاش خود را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در پیش گرفته است اما ترامپ و مقام‌های دولت وی از هیچ‌گونه تلاشی برای تشدید فشار علیه ایران فروگذاری نمی‌کنند.

اخیراً روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در گزارشی نوشت که «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در نشستی در کاخ سفید از تشدید تنش با ایران در بحبوحه شیوع کرونا حمایت کرده است. (جزئیات بیشتر)

علی‌رغم درخواست کشورها و گروه‌های زیادی برای کاهش تحریم‌ها علیه ایران در بحبوحه شیوع ویروس کرونای جدید، «برایان هوک» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران  پنجشنبه هفته گذشته (29 اسفندماه 98) در یک نشست خبری گفت: «سیاست فشار حداکثری ما بر رژیم ایران ادامه خواهد یافت.»

آمریکا در حالی به فشار حداکثری علیه ایران در شرایط فعلی ادامه می‌دهد که اواخر هفته گذشته، روزنامه «دیلی‌بیست» در گزارشی با  اشاره به نقش تحریم‌های آمریکا در شیوع ویروس کرونای جدید در ایران نوشته زیرساخت‌های بهداشت عمومی ایران تحت «فشار حداکثری» قرار گرفته است. 

کلید واژه ها: عمران خان لغو تحریم ها


نظر شما :