واکنش ایران به مطالب مطرح شده از سوی رئیس‌جمهور آذربایجان

۰۶ مهر ۱۴۰۰ | ۱۶:۲۳ کد : ۲۰۰۶۴۳۶ سرخط اخبار

سخنگوی وزارت خارجه بیان مطالب مطرح شده اخیر از سوی الهام علی اف، رئیس‌جمهور آذربایجان را مایه تعجب دانست.

به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص مطالب بیان شده از سوی رئیس جمهور آذربایجان در فضای رسانه‌ای، اظهار داشت: در حالی که روابط خوب و محترمانه‌ای میان دو کشور وجود دارد و مسیرهای معمول ارتباطات میان دوطرف در بالاترین سطح وجود دارد، بیان آن به این شیوه مایه تعجب است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: در این زمینه و موضوعات دیگر مرتبط با آن، در دیدار دو وزیر امور خارجه در حاشیه نشست اخیر مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، رایزنی های جدی و دقیقی صورت گرفت و توافق شد در یک بستر مناسب این گفت‌وگو ها ادامه پیدا کند.
 
خطیب زاده در ادامه خاطرنشان ساخت: جمهوری اسلامی ایران همواره مخالفت خود با هرگونه اشغال سرزمینی را اعلام داشته و بر لزوم احترام به تمامیت ارضی کشورها و مرزهای شناخته شده بین المللی تاکید کرده است. ضمن آنکه رعایت حسن همسایگی و همجواری از مهمترین موضوعاتی است که انتظار می رود از سوی همه همسایگان مورد توجه قرار گیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در خصوص مانور انجام شده ازسوی کشورمان در مناطق مرزی شمال‌غرب تاکید کرد: این یک موضوع حاکمیتی است و برای آرامش و ثبات کل منطقه انجام می‌شود. البته روشن است که جمهوری اسلامی ایران، حضور هرچند نمایشی رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرزهای خود را تحمل نخواهد کرد و در این رابطه هر اقدامی را که برای امنیت ملی خود لازم بداند انجام خواهد داد.
انتهای پیام


( ۱۴ )

نظر شما :

ناشناس ۰۶ مهر ۱۴۰۰ | ۲۲:۰۱
بهترین حرکت برای ایران ایجاد کریدور شمال به جنوبش در بستر دریای خزر است !!!! ایجاد این کریدور در بستر این دریا هزینه بیشتر و هماهنگی بالاتری می طلبد !!! ولی اولا ) حجم چند صد میلیون تنی بار به شکل ترکیب ریلی و جاده می تواند از بنادر جنوبی به شمالی ترانزیت شود و از آنجا با ناوگان ایران به قزاقستان یا روسیه و از این کشورها به اروپا و دیگر کشورهای شمال آسیا و دوما ) ایران و کشورهای دیگر وابسته به کشور ثالثی (اذربایجان یا ترکمنستان !!!) نخواهند بود تا ترانزیت را انجام دهند !!!! هزینه کرد اولیه و ایجاد یک اتحادیه ترانزیتی مشترک برای ایران مزایای بسیار زیادی در آینده نزدیک خواهد داشت !!!!!