رئیسی: اقتصاد کشور را به مذاکره و مانند آن گره نمی‌زنیم

۰۳ آبان ۱۴۰۰ | ۰۳:۴۸ کد : ۲۰۰۷۰۸۳ سرخط اخبار

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه اقتصاد کشور را به مذاکره و مانند آن گره نمی‌زنیم، گفت: ما به آنچه تعهد کردیم پایبند هستیم، اما آمریکا و اروپایی‌ها دچار بحران در تصمیم‌گیری هستند.

به گزارش ایسنا،‌ آیت الله سید ابراهیم رئیسی در سخنانی پیش از بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مسئولان نظام و مهمانان شرکت‌کننده در کنفرانس وحدت اسلامی، وجود پیامبر اکرم (ص) را بزرگترین نعمت و قله تحول برای بشریت خواند و گفت: امام تحول‌خواه ما نیز به تبعیت از رسول اکرم(ص) و با توکل به خدا و اتکاء به مردم قیام کرد و امروز نیز سند گام دوم انقلاب راهنمای تحول در همه بخش‌های کشور و پاسخ به نیاز مردم است.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود مسئله کرونا و تأمین کالاهای اساسی را دو دغدغه اصلی در آغاز کار دولت برشمرد و گفت: امروز با واکسیناسیون گسترده گام بزرگی در صیانت از سلامت مردم برداشته شده و با تأمین کالاهای اساسی نگرانی‌ها در این زمینه رفع شده است.

وی سیاست خارجی کشور را تعامل گسترده با دنیا به‌ویژه همسایگان بیان کرد و با تأکید بر اینکه اقتصاد کشور را به مذاکره و مانند آن گره نمی‌زنیم، گفت: ما به آنچه تعهد کردیم پایبند هستیم، اما آمریکا و اروپایی‌ها دچار بحران در تصمیم‌گیری هستند.

انتهای پیام


نظر شما :

یک کاربر ۰۳ آبان ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۴
داشتن سیاست داخلی ، یک راهبرد خوبی هست ، درحالیکه ضعف روحانی همین بود ، چون فقط به برجام اندیشید و تک بُعدی بود. اما ما تجربه قطعنامه ۵۹۸ داشتیم که چگونه با ان تعلل ها موضع برتر به موضع ضعیف مبدل شد. رفت و امد های گسترده منطقه ای در این چند هفته که چیز دیگر میگوید ، اگر در سیاست خارجی فاقد راهبرد مشخص دولت رییسی باشد همان اتفاقات ۵۹۸ دوباره تکرار خواهد شد
دریا ۰۳ آبان ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۱
بخاهید نخواهید خودش گره خورده گره زدن لازم نیست