رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: مرز جنوبی ما از اوکراین مهمتر است

۱۰ مهر ۱۴۰۲ | ۱۳:۵۸ کد : ۲۰۲۲۱۶۶ سرخط اخبار

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مصاحبه‌ای با بیان اینکه به کمک به اوکراین در جنگ با روسیه همچنان پایبند است، اما گفت، مسائل امنیتی مرز ایالات متحده با مکزیک باید اولویت بیشتری برای قانونگذاران آمریکایی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در گفت‌وگویی با شبکه خبری سی.بی.اس گفت: اولویت برای من آمریکا و مرزهایش است. من از این مساله حمایت می‌کنم که اوکراین تسلیحاتی را که می‌خواهد، دارد اما قطعا از این مساله هم حمایت می‌کنم که مساله امنیت مرزی آمریکا در اولویت قرار دارد و برای من مهم است.

وی درست چند ساعت پس از تصویب لحظه آخری بودجه فدرال توسط کنگره با هدف جلوگیری از تعطیلی دولت این صحبت‌ها را مطرح کرد. در این بودجه خبری از کمک به اوکراین دیده نمی‌شود.

مک کارتی در پاسخ به سوالی درباره وضع کاخ سفید درباره اینکه در بودجه تصویب شده خبری از کمک مالی کافی برای کی‌یف به منظور خرید تسلیحات نیست، تاکید کرد که تضمین منافع ملی آمریکا مانند مرز جنوبی باید در راس توجه قرار بگیرد.

وی افزود: کاخ سفید بیش از سه میلیارد دلار حق دارد تا به اوکراین کمک کند. اگر آنها به دنبال چالش هستند می‌توانیم بنشینیم و درباره‌اش صحبت کنیم. مساله مرزی آمریکا مهم است و تعداد آمریکایی‌هایی که در مرز ما می‌میرند بیشتر از آمریکایی‌هایی است که در اوکراین می‌میرند. بسته کمک‌های مالی آتی برای اوکراین باید شامل اولویت‌های تضمین امنیت مرزی آمریکا نیز باشد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا همچنین خاطرنشان کرد: ما باید با مردم هم همکاری کنیم. اما چیزی که کاخ سفید باید درک کند این است که آنها باید برای تضمین امنیت مرزها آماده باشند.

واشنگتن ۴۶ میلیارد دلار در قالب کمک‌های نظامی از آغاز حمله روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ به کی‌یف کمک کرده است. جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از کنگره خواسته تا به ۲۴ میلیارد دلار دیگر کمک به اوکراین چراغ سبز نشان بدهد. این تجهیزات که اخیرا توسط آمریکا به کی‌یف ارسال شده شامل موشک‌های دوربرد و تانک‌های آبرامز است.


( ۱ )

نظر شما :