سفیر رژیم صهیونیستی کلمبیا را ترک کرد

۰۳ تیر ۱۴۰۳ | ۱۷:۱۱ کد : ۲۰۲۶۷۶۴ سرخط اخبار

پس از قطع روابط دیپلماتیک کلمبیا با رژیم صهیونیستی به دلیل حملات بی‌وقفه علیه ملت فلسطین در غزه، سفیر تل‌آویو در «بوگوتا» این کشور را ترک کرد.

به گزارش ایسنا، گالی داگان، سفیر رژیم صهیونیستی در کلمبیا با انتشار یک کلیپ ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی از ترک کشور کلمبیا خبر داده و از این کشور تشکر کرده است.

براساس گزارش خبرگزاری آناتولی، سفیر رژیم صهیونیستی در کلمبیا تصریح کرد: از کلمبیا متشکرم. از الان دلم برای شما تنگ می‌شود. خدانگهدار!

در همین رابطه، رسانه‌های محلی کلمبیا گزارش دادند مارگاریتا منجارز، سفیر کلمبیا در تل‌آویو نیز تا پایان ماه ژوئن سرزمین‌های اشغالی را ترک خواهد کرد و مأموریت دیپلماتیکش در فلسطین اشغالی پایان خواهد یافت.

گوستاوو پترو، رئیس‌جمهور کلمبیا در ماه مه میلادی اعلام کرده بود که این کشور به دلیل جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، روابط خود را با این رژیم قطع خواهد کرد. پترو به‌شدت از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی انتقاد کرده و درخواست داده تا کلمبیا به پرونده شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی در دیوان کیفری بین‌المللی بپیوندد.

اواخر فوریه گذشته نیز کلمبیا تمامی خریدهای تسلیحاتی خود از رژیم صهیونیستی را به حالت تعلیق درآورد و گفت تمامی کشورهای جهان باید نتانیاهو را تحریم کنند.

از هفتم اکتبر که رژیم صهیونیستی حملات ویرانگر خود علیه نوار غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرد، ده‌ها هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک بودند، در این حملات شهید و زخمی شدند و زیرساخت‌های نوار غزه به شکل گسترده‌ای ویران شده و فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای در این منطقه به وجود آمده است.

در نتیجه این حملات و محدودیت‌هایی که این رژیم اعمال کرده و در پی کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت، ساکنان نوار غزه در آستانه خطر قحطی قرار داشته و جان کودکان و سالخوردگان در این منطقه به خطر افتاده است.


نظر شما :