دیمترى مدودف: روسیه پوست‌اندازی می‌کند

۲۴ آبان ۱۳۸۸ | ۱۹:۵۴ کد : ۶۲۶۷ اروپا
دیمیتری مدودف رئیس‌ جمهوری روسیه در یک سخنرانی یک‌صد ‌دقیقه‌ای تاکید کرد که با فساد خواهد جنگید. به گفته وی تنها ظرف ۶ ماه نخست سال‌جاری چهار هزار پرونده فساد مالی تسلیم مراجع قضائی روسیه شده است.
دیمترى مدودف: روسیه پوست‌اندازی می‌کند

دیمیتری مدودف رئیس‌ جمهوری روسیه در یک سخنرانی یک‌صد ‌دقیقه‌ای تاکید کرد که با فساد خواهد جنگید. به گفته وی تنها ظرف ۶ ماه نخست سال‌جاری چهار هزار پرونده فساد مالی تسلیم مراجع قضائی روسیه شده است.

رئيس‌ جمهوری روسیه در دومین سخنرانی خود خطاب به مردم که یک‌صد دقیقه‌ طول کشید، قول داد که با فساد در کشورش مقابله کند. وی توضیح داد که تنها در نیمه نخست سال جاری چهار هزار پرونده علیه متهمان به فساد در روسیه تشکیل شده است. رئیس‌ جمهوری از مسئولان خواست که خلافکاران را روانه زندان کنند.

مدودف در سخنرانی طولانی خود تاکید کرد که روسیه دیگر نمی‌تواند با ویژگی‌های دوران اتحاد شوروی پیش‌ برود. نوسازی باید این کشور را بیش از گذشته به سمت دموکراسی و تحکیم پایه‌های اقتصادی پش‌ ببرد. اما دموکراسی روسی همچنان از سوی حکومت هدایت خواهد شد و نه مردم.

مدودف قول داد که در زمینه ایجاد رقابت سیاسی بیشتر و کنترل شدیدتر انتخابات بکوشد تا جلوی دست‌کاری در نتایج انتخابات آینده گرفته شود. وی در عین‌حال تهدید کرد، با همه تلاش‌هائی که بخواهند با راه ‌حل‌های دموکراتیک وضعیت کشور را بحرانی، حکومت را بی‌ثبات و جامعه را دستخوش تفرقه کنند، مقابله خواهد کرد. وی گفت: «تحکیم دموکراسی به معنای تضعیف نظم عمومی نیست.»

رئيس‌ جمهوری که در کاخ کرملین خطاب به مردم روسیه سخن می‌گفت، درباره مناسبات روسیه با جهان غرب گفت که حکومت وی در این زمینه عملگرا خواهد ماند.

مدودوف از هم‌میهنان خود خواست که افکار متعلق به دوران اتحاد شوروی را کنار بگذارند.

لحن رئیس کاخ کرملین در برخورد با جمهوری‌های مسلمان نشین شمال قفقاز شدید بود. او گفت که با تروریسم بین‌المللی می‌جنگد و به حساب باندهای منطقه‌ای خواهد رسید.

صحبت از بحران اقتصادی روسیه بخش دیگری از صحبت‌های رئیس جمهوری روسیه بود. وی در ابن باره اعتراف کرد که اقتصاد روسیه از بحران مالی جهانی بسیار بیشتر از کشورهای دیگر ‌آسیب دیده است. به گفته مدودف کنسرن‌های عظیم دولتی روسیه چشم‌انداز روشنی نداشته‌اند و می‌بایست بازسازی بنیادی می‌شدند، تا مدیریت و توان رقابت خود را بهبود بخشند.

مدودف در این مورد توضیح داد: «کنسرن‌های دولتی باید از سوی مراکز مستقل کارشناسی می‌شدند و پس از آن یا تعطیل یا به شرکت‌های سهامی عام تبدیل می‌شدند.»

رئیس ‌جمهوری روسیه از اقتصادی دفاع کرد که به جای تکیه بر مواد اولیه به دانش تلکنولوژی و مصنوعات مهم برای انسان‌ها تکیه داشته باشد. او جامعه ایدآل خود را چنین توصیف کرد: «به جای یک جامعه عقب افتاده که در آن رهبرانش به جای همه فکر می‌کنند، ما باید به جامعه‌ای از انسان‌های هوشمند، آزاد و مسئولیت‌پذیر برسیم.»

 


نظر شما :