156شکایت قضائی علیه منافقین

۲۷ دی ۱۳۹۱ | ۱۳:۰۲ کد : ۱۹۱۱۶۱۰ سرخط اخبار

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از عراق، مسئولان استانداری دیالی با اشاره به طرح 156 مورد شکایت قضائی علیه گروهک منافقین تاکید کردند، اعضای این گروهک باید پیش از اینکه عراق را ترک کنند در رابطه با نقض حقوق بشر و جنایت هایی که مرتکب شده اند در دادگاه عراقی محاکمه شوند.

آنان همچنین مجازات اعضای منافقین از سوی دادگاههای بین المللی و در ارتباط با جنایت هایی که علیه عراقی ها مرتکب شده اند، خواستار شدند. 

عدی الخدران بخشدار "الخالص" از توابع استان دیالی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس تاکید کرد: آن دسته از اعضای گروهک منافقین که در جنایت و نقض حقوق بشر دست دارند باید در عراق محاکمه شوند.

وی با اشاره به اینکه ساکنان اردوگاه اشرف، سه دهه از زمین های کشاورزی اطراف سوء استفاده کردند، اظهار داشت: برای جبران خسارت کشاورزان الخالص و روستاهای اطراف اردوگاه اشرف باید یک کمیته تشکیل شود.

الخدران تصریح کرد: کشاورزان مناطق السلام و المنصوریه در استان دیالی به دلیل مصادره زمین های کشاورزی از سوی گروهک منافقین ، 36 مورد شکایت را مطرح کرده اند.

وی افزود: 37 شکایت دیگر نیز از سوی نیروهای امنیتی دیالی و در ارتباط با حمله منافقین به نهادهای امنیتی و مجروح کردن تعدادی از نیروهای آنان در جریان عملیات موسوم به "برقراری قانون" مطرح شده است.

الخدران تاکید کرد: تاکنون 127 دستور بازداشت برای اعضای گروهک خلق که مرتکب قتل شده اند، صادر شده است و برخی از کسانی که با حمایت مادی و لجستیکی در جنایت های ضد بشری این گروهک دست داشته اند، دستگیر شده اند و  سه مورد شکایت نیز از سوی کشاورزان شهرستان الخالص در دادگاه بغداد مطرح شده است که  در حال رسیدگی بوده و مبتنی بر جبران خسارت وارده و بازگرداندن زمین ها به صاحبان آنان است.

بخشدار الخالص در ادامه گفت: آن دسته از خانواده هایی که فرزندانشان به دست گروهک منافقین کشته شدند به کمیته مرکزی در بغداد شکایت کرده اند و دولت بغداد نیز در چارچوب دفاع از قربانیان عملیات تروریستی رسیدگی به این موضوع را برعهده گرفته است.

کلید واژه ها: گروهک منافقین شکایت جنایت گروهک منافقین


نظر شما :