جزئیات مذاکره نفتی ایران و مصر

۲۲ بهمن ۱۳۹۱ | ۲۳:۲۱ کد : ۱۹۱۲۶۳۷ سرخط اخبار

در سفر اخیر رئیس جمهوری اسلامی ایران به مصر مسئولان انرژی دو کشور درباره سرمایه گذاری مشترک در صنعت نفت و گاز مذاکره کردند و مقرر شد، ایران تجربه موفق خود در اجرای قانون هدفمندکردن را در اختیار مصر قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، رستم قاسمی وزیر نفت در سفر اخیر رئیس جمهور به مصر حضور داشته و مذاکراتی با مسئولان وزارت نفت این کشور داشت که در این مذاکرات در خصوص امنیت انرژی دو کشور گفت وگو هایی صورت گرفت.

در این مذاکرات ایران پیشنهاد سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز مصر و ساخت واحدهای پتروشیمی را مطرح کرد که البته مورد استقبال مسئولان انرژی کشور مصر نیز قرار گرفت.

همچنین در این مذاکرات مسئولان وزارت نفت مصر از تجربه موفق هدفمندکردن یارانه ها در ایران صحبت کردند و در خواست کردند که ایران تجربه خود را در اختیار مصر نیز قرار دهد.

براساس این گزارش پیش از این سفر از سوی مسئولان دو کشور اعلام شده بود که ایران قصد دارد، نفت خود را نیز به مصر صادر کند و این کشور به عنوان یکی از مشتریان جدید ایران اعلام شد.

براساس اعلام مسئولان انرژی کشور مصر سرمایه گذاری ایران در صنعت نفت و گاز مصر می تواند، شامل پالایشگاه سازی و آموزش نیروهای انسانی باشد که این امر منجر به اشتغال هزاران نفر می شود.

ایران حتی آماده است که در امر تولید و صادرات و انتقال گاز به شهرهای مصر نیز فعالیت کند، زیرا در این زمینه تجربه های خوبی را در سالهای اخیر کسب کرده است.

کلید واژه ها: مصر مسئولان گاز تجربه انرژی


نظر شما :