نماز خواندن در کنار مرسی باطل است!

۰۶ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۳:۱۸ کد : ۱۹۱۳۱۸۸ سرخط اخبار

یکی از علمای الازهر با صدور فتوایی، نماز خواندن در کنار محمد مرسی، رئیس جمهور مصر را حرام اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از سایت مسلمانان جهان، دکتر مصطفی راشد دارای مدرک دکترای معارف اسلامی از دانشگاه الازهر، با صدور فتوایی، نماز خواندن در کنار محمد مرسی، رئیس جمهور مصر را حرام اعلام کرد. وی در پاسخ به این علت صدور این فتوا گفته است: «مکانی که محمد مرسی در آن نماز بخواند مملو از نفاق و دورویی است.»

براین اساس وی معتقد است؛ نماز خواندن در مسجدی که محمد مرسی در آن نماز می خواند باطل به حساب می آید، چرا که به گفته ی او این مکان قطعا از دورویی و نفاق محمد مرسی خالی نخواهد بود.

راشد که در حال حاضر در استرالیا مقیم است با استناد بر آیه ی" یا ایها الذین آمنوا اتقوا الله و کونوا مع الصادقین" اشاره داشت که  محمد مرسی به مردم وعده هایی داده که به آنها عمل نکرد و همچنین ما همگی مصر را به صورت امانت در اختیارش قرار دادیم، اما متاسفانه به امانت ما، خیانت کرد.

همچنین وی افزود: «مرسی یک حاکم مستبدی است که مسئول قتل دهها مردم بیگناه است و دستانش با خون این مردم آلوده شده است. همچنین هزینه ای که برای نماز خواندن محمد مرسی خرج می شود بسیار زیاد است در حالیکه میلیون ها شهروند مصری هزینه ی خرید نان را ندارند.»

وی ادامه داد: «بنابراین ما با اطمینان خاطر این فتوا را صادر کردیم که نماز خواندن در کنار محمد مرسی یا در جایی که او حضور داشته باشد، باطل است.»

تداوم روابط مصر با رژیم صهیونیستی یکی از مهمترین انتقاداتی است که علمای اسلامی مصر بر محمد مرسی وارد می کنند. آنان معتقدند انقلاب مصر، جز از طریق قطع کامل روابط این کشور با رژیم اشغالگر قدس کامل نخواهد شد.

کلید واژه ها: مرسی محمد مرسی نماز مصر نماز خواندن خواندن خواندن در نماز خواندن در


نظر شما :