عربستان: دیپلمات ما مست نبود

۰۱ فروردین ۱۳۹۲ | ۱۴:۲۰ کد : ۱۹۱۴۱۴۸ سرخط اخبار

وزارت خارجه عربستان سعودی در واکنشی عجیب به افتضاح دیپلمات سفارت سعودی در تهران مدعی شد که دیپلمات ما مست نبود!

به گزارش "شفاف" به نقل از روزنامه الوطن چاپ ریاض، " اسامه نقلی " رئیس بخش اطلاع رسانی وزارت خارجه عربستان سعودی با تکذیب اظهارات مطرح شده در ایران در مورد مست بودن این دیپلمات سعودی گفت: وزارت خارجه عربستان سعودی مسئله حادثه رانندگی اخیر که دیپلمات سعودی عامل آن بود را پیگیری می کند.

هفته گذشته در حادثه رانندگی در تهران ، براثر برخورد شدید یک دستگاه خودروی هیوندای یک دیپلمات سعودی با یک دستگاه پراید، راننده ایرانی پراید درگذشت.

شماری از رسانه های ایرانی گفته بودند دیپلمات سعودی راننده هیوندای در هنگام حادثه مست بوده و در خودروی وی نیز بطری های مشروبات الکلی پیدا شده است. این موضوع از سوی هیچ یک از مقامات رسمی ایران تایید نشده است.

این مقام ارشد وزارت خارجه عربستان سعودی افزود: اتفاق اخیر یک حادثه رانندگی معمولی و تاسف برانگیز میان یک دیپلمات و یک شهروند ایرانی بود که متاسفانه شهروند ایرانی درگذشت و فرد دیپلمات زخمی شد.وی توضیح داد: مطالب مطرح شده درباره مست بودن دیپلمات سعودی در این حادثه، نادرست است. این دیپلمات از بیمارستان مرخص شد و با وی براساس قوانین دیپلماتیک رفتار می شود.

قبل از این رامین مهمان پرست سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، از اعتراض شدید تهران به سفارت عربستان سعودی درباره این حادثه خبر داده و گفته بود: این وزارتخانه برخورد لازم را در این خصوص از مجاری دیپلماتیک و قضایی انجام داده است.

راننده خاطی سوار بر یک دستگاه خودروی هیوندا بوده که به دلیل سرعت بالا از پشت با یک خودروی پراید برخورد کرده ، از مسیر منحرف شده و پس از برخورد با گاردریل و تابلو وسط بلوار متوقف شده بود. بر اثر این سانحه راننده پراید در دم جان باخته و یک عابر پیاده نیز از ناحیه پا مجروح شده است. از خودروی این دیپلمات چند بطری مشروبات الکلی کشف شد و مطابق گزارش پلیس وی در هنگانم حادثه مست بوده است.

کلید واژه ها: عربستانعربستان سعودیسعودیدیپلماتخودرویپرایددیپلمات سعودیمستخارجه عربستان سعودی


نظر شما :