رییسی: مذاکره با آمریکا به مصلحت نیست

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۰۲:۴۲ کد : ۱۹۱۵۳۹۳ سرخط اخبار
معاون اول قوه قضائیه گفت: مذاکره با آمریکا را به مصلحت ملت ایران نمی دانیم و افرادی هم که دم از مذاکره با این کشور می زنند را محکوم می کنیم.
 
به گزارش فارس، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در همایش استکبارستیزی که به مناسبت پنجم اردیبهشت ماه، سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس، در محل این واقعه برگزار شد، این روز را یوم الله دانست و اظهار داشت: در پنجم اردیبهشت 1359 در صحرای طبس جلوه ای از قدرت لایزال خداوند متعال متجلی شد.
 
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران در طول 34 سال عمر پربرکتش همواره در معرض توطئه های متعدد دشمنان از جمله تحمیل کردن جنگ و تلاش برای جلوگیری از دست یابی ایران به فناوری هسته ای بوده است، اما اراده الهی یاری گر این انقلاب است و قدرت الهی با اراده رهبر انقلاب و با بصیرت مردم نازل شد تا ملت ایران اسلامی همواره پیروز و سرافراز بماند.
 
معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: اراده ملت ایران بر این است که با اتکال به خدا و اعتماد به نفس، راه تعالی و کمال را بدون توجه به کارشکنی های دشمن بپیمایند و در واقع امروز ملت ایران به یقین رسیده اند که دست قدرت لایزال الهی با آن هاست که واقعه طبس نیز یکی از جلوه های مهم آن محسوب می شود.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی، یادآور شد: امروز دشمن قصد دارد تا در میان ملت اختلاف افکنی کرده و با فتنه گری در قبل، حین و بعد از انتخابات، از باشکوه و دلنشین بودن انتخابات جلوگیری کند، اما اراده پولادین ملت ایران این است که انتخابات را بانشاط، باشکوه و عزت آفرین برگزار کنند.
 
رئیسی همچنین به تلاش برخی برای برقراری رابطه بین ایران و آمریکا اشاره و بیان کرد: کسانی که بر زبان یا دل موضوع مذاکره با آمریکا را جاری می کنند باید بدانند همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرموده اند، تا زمانی که دشمنی های فراوان آمریکا در عالم علیه ایران ادامه دارد، طرح موضوع مذاکره بی معناست، که دشمنی آمریکا هم در خوی او بوده و تمام نشدنی است.
 
وی با بیان اینکه ملت ایران هیچ گاه حاضر به عقب نشینی از خواسته های به حق خود نخواهد شد، تصریح کرد: مذاکره با آمریکا را به مصلحت ملت ایران نمی دانیم و افرادی هم که دم از مذاکره با آمریکا می زنند را محکوم می کنیم.

کلید واژه ها: آمریکا مذاکره


نظر شما :