اوباما:نقش حزب الله نگران کننده است

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۷:۳۲ کد : ۱۹۱۶۴۳۲ سرخط اخبار

 کاخ سفید اعلام کرد، رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با همتای لبنانی خود درخصوص "نقش حزب الله در سوریه" ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در این تماس تلفنی با میشل سلیمان، همتای لبنانی خود درخصوص خطر کشیده شدن خشونت های سوریه به لبنان به وی هشدار داد. این تماس تلفنی پس از آن صورت گرفت که نیروهای دولتی سوریه مقر اصلی مخالفان دولت دمشق را در شهر القصیر و با همکاری نیروهای حزب الله لبنان مورد تهاجم قرار داده اند.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: اوباما نگرانی خود را درخصوص فعالیت های حزب الله و نقش فزاینده این گروه در سوریه و نبرد به خاطر رژیم بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور به همتای لبنانی خود ابراز داشت.

در ادامه این بیانیه همچنین آمده است، اوباما همچنین از دولت و مردم لبنان درخصوص باز نگه داشتن مرزهای این کشور و میزبانی از آوارگان سوری تشکر و قدردانی کرد و متعهد شد تا به حمایت واشنگتن برای کمک به ساماندهی این چالش ادامه دهد.

در بیانیه کاخ سفید همچنین ذکر شده است: روسای جمهوری آمریکا و لبنان همچنین توافق کردند که تمام احزاب و گروه ها باید به سیاست جدایی لبنان از درگیری ها در سوریه و اجتناب از هر اقدامی درخصوص دخیل شدن مردم لبنان در این درگیری احترام بگذارند.

در جریان درگیری روز یکشنبه، نیروهای دولتی سوریه با حمایت حزب الله لبنان به شهر القصیر حمله کردند؛ شهری استراتژیک که میان دمشق و ساحل واقع شده و نزدیک مرز لبنان است.

پاتریک ونترل، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا پیشتر مداخله حزب الله و حمله به این شهر را محکوم کرده و گفته بود: اشغال روستاها در سراسر مرز لبنان و سوریه توسط حزب الله و حمایت آنها از رژیم و نیروهای حامی اسد به تنش های قومی دامن می زند و به کمپین ترور رژیم اسد تداوم می بخشد.

کلید واژه ها: لبنان سوریه حزب الله آمریکا


نظر شما :