جزئیات تماس تلفنی نصرالله و اسد

۲۹ مرداد ۱۳۹۲ | ۲۱:۲۵ کد : ۱۹۲۰۱۵۸ سرخط اخبار

مشرق - منابع سیاسی به روزنامه الرأی کویت اعلام کردند که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان اخیرا تماسی تلفنی از سوی بشار اسد رئیس جمهور سوریه دریافت کرده است، این تماس تلفنی بعد از انفجار اخیر در منطقه الرویس در ضاحیه جنوبی بیروت و برای تسلیت گفتن به علت این انفجار بوده است.

این خبر البته از سوی حزب الله لبنان یا رسانه های مربوط به این حزب تایید نشده است.

بر اساس این گزارش اسد در این دیدار همبستگی خود را با خانواده های شهدای این انفجار اعلام و بر آمادگی سوریه برای همکاری با دستگاه های امنیتی لبنان و فرماندهی حزب الله برای صدور هر بیانیه یا تعامل با سوری هایی که از میان گروه های تکفیری در این حادثه تروریستی دست داشته اند، تاکید کرد.

منابع امنیتی ارشد در حزب الله لبنان به الرأی گفتند که بررسی اطلاعات موجود در انفجار الرویس نشان می دهد که این بمب با تکه های آهن همراه بوده است و این نشان از آن دارد که این بمب ساخت داخل بوده. این منابع همچنین از تشدید تدابیر امنیتی در ضاحیه جنوبی بیروت و ورودی های آن خبر داده و تاکید کرد که افراد مشکوک برای ورود به ضاحیه توقیف می شوند و مورد بازجویی قرار می گیرند.

این منابع به تلاش های ویژه برای جلوگیری از انفجار دیگر در ضاحیه اشاره کرده و اعلام کردند در صورت وقوع انفجاری جدید، واکنش ها غیر قابل انتظار خواهد بود و مهار آنها نیز مشکل است. این منابع همچنین از روند تحقیقات جاری از سوی دستگاه های مربوطه در لبنان بویژه اطلاعات ارتش و امنیت داخلی ابراز رضایت کردند.

تاکنون منابع رسمی حزب الله و دولت سوریه هیچ واکنشی نسبت به این خبر نداشته اند.

کلید واژه ها: لبنان حزب الله


نظر شما :