دیدار اردوغان و امیر قطر پشت درب‌های بسته

۱۴ آذر ۱۳۹۲ | ۱۳:۳۱ کد : ۱۹۲۵۶۰۱ سرخط اخبار

منابع خبری از دیدار «رجب طیب اردوغان»، نخست وزیر ترکیه با «شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی»، امیر قطر در دوحه و پشت درب های بسته خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه الجزیره، «رجب طیب اردوغان»، نخست وزیر ترکیه روز گذشته با «شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی»، امیر قطر در دوحه و پشت درب های بسته دیدار کرد.
نخست وزیر ترکیه و امیر قطر به مدت بیش از دو ساعت به صورت غیر علنی و در پشت درب های بسته گفت وگو کردند.

اردوغان در این سفر یک روزه افزون بر دیدار با "امیر قطر با «شیخ حمد بن جاسم آل ثانی»، نخست وزیر و وزیر خارجه سابق این کشور نیز دیدار و گفت وگو کرد.

براساس این گزارش، پیش از این منابع دیپلماتیک در آنکارا عنوان کرده بودند که در دیدار نخست وزیر ترکیه با مقامات قطری، دو طرف درباره روابط دو جانبه و تحولات منطقه به ویژه رخ دادهای جاری در سوریه و مصر به گفت وگو می پردازند.

این منابع افزودند: دو طرف همچنین قرار است، به بحث و بررسی راه های گسترش روابط دو جانبه در بخش های انرژی، امنیتی و همکاری های اقتصادی و تجاری بپردازند.

نخست وزیر ترکیه را در این سفر «حاکان فیدان»، رئیس دستگاه اطلاعات ترکیه موسوم به «میت» و «تانر یلدیز»، وزیر انرژی این کشور همراهی می کنند.

سفر نخست وزیر ترکیه به قطر در حالی صورت می گیرد که «احمد داود اوغلو»، وزیرامور خارجه ترکیه نیز هفته گذشته با سفر به دوحه با مقامات قطری دیدار و گفت وگو کرده بود.

حمایت قطری ها و ترک ها از جماعت اخوان المسلمین در مصر و چرخش سیاسی در قبال بحران سوریه موجب نزدیکی بیش از پیش دوحه و آنکارا به هم شده است.

کلید واژه ها: ترکیه قطر دوحه نخست وزیر ترکیه


نظر شما :