رئیس‌جمهوری که نقاش شد

۰۷ اسفند ۱۳۹۲ | ۲۰:۵۶ کد : ۱۹۲۹۲۹۷ سرخط اخبار

اولین نمایشگاه آثار نقاشی جرج دبلیو. بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا برگزار می شود.

به گزارش خبرآنلاین، جرج دبلیو بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا پس از ترک کاخ سفید به نقاشی کردن روی آورد و قرار است در ماه آوریل نقاشی های او در نمایشگاهی به نمایش دربیایند.

در این نمایشگاه نزدیک به 20 اثر از بوش، چهل و سومین رئیس جمهور آمریکا به نمایش گذاشته می شود. این نمایشگاه «هنر رهبری: دیپلماسی شخصی رئیس جمهور» نام دارد، این خبر را مرکز ریاست جمهور جرج دبلیو. بوش اعلام کرد اما به موضوع نقاشی ها اشاره ای نکرد، فقط گفته شده این تابلوها همگی پرتره هستند.

در این نمایشگاه همچنین آثار هنری دستی، عکس ها و نوشته های شخصی بوش هم به نمایش درمی آید و بیننده می تواند به نگاهی متفاوت از رابطه یک رئیس جمهور با دنیای اطرافش برسد.

محل برگزاری نمایشگاه کتابخانه ریاست جمهوری جرج دبلیو. بوش و موزه کمپ دانشگاه ساوترن متودیست در دالاس است.

بوش پس از اتمام دوران ریاست جمهوری خود در سال 2009، به نقاشی پرداخت و نقاشی های با موضوع طبیعت بیجان، منظره و جانوران کشیده است. یکی از این تابلوها ادای دین بوش به سگ اسکاتلندی اش است که سال 2013 مرد.

در این نمایشگاه همچنین چند سلف پرتره هم به چشم خواهد خورد. در سال 2013 هکری موفق شد ای-میل های خانواده بوش را هک کند و در میان آنها به عکسی از نقاشی رسید که در آن بوش در حال اصلاح کرده صورت دیده می شد. معلوم نیست این نقاشی جزئی از نمایشگاه باشد.

بوش که در دالاس زندگی می کند، پس از ترک کاخ سفید به کلاس نقاشی رفت و گفته است پس از خواندن کتاب «نقاشی به عنوان یک تفریح» (1948) نوشته وینستن چرچیل به نقاشی علاقه پیدا کرده است.

بوش که پای نقاشی هایش به جای امضا، عدد 43 را می نویسد گفته: «نقاشی راهی برای خلق کردن است. من از آفرینش لذت می برم... می توانی خودت را طوری بیان کنی که خاص و تک باشد.»

این نمایشگاه ماه آوریل افتتاح می شود.

کلید واژه ها: نقاشی


نظر شما :