بازداشت ژنرال‌های نیروی هوایی در ونزوئلا

۰۷ فروردین ۱۳۹۳ | ۱۵:۴۲ کد : ۱۹۳۰۶۱۳ سرخط اخبار
بازداشت ژنرالهای نیروی هوایی به اتهام طراحی قیام علیه دولت مادورو و تحصن دهها فعال سیاسی مقابل دفتر سازمان ملل متحد در کاراکاس از جمله خبرهای مرتبط با ونزوئلا به شمار می رود. 
  
خبرگزاری فرانسه با اشاره به بازداشت سه ژنرال نیروی هوایی به اتهام طراحی قیام علیه دولت نیکلاس مادورو و ارتباط با مخالفان دولت به هویت این افراد اشاره نکرد اما نوشت که افراد دستگیر شده به دادگاه نظامی احضار شده اند. 
  
خبر دیگر اینکه آسوشیتد پرس با اشاره به قطع برق در چند منطقه کاراکاس به خاطر آتش سوزی در پارک ملی وارایرا رپانو در بامداد امروز سه شنبه اعلام کرد که دولت ونزوئلا تروریستها را عامل این آتش سوزی معرفی کرده است. 
  
در پی کشته شدن 32 نفر، زخمی شدن 250 فرد دیگر و بازداشت دهها نفر در جریان تظاهرات ضد دولتی، این رسانه غربی با اشاره به تحصن دهها دانشجو و فعال سیاسی مقابل دفتر سازمان ملل متحد در کاراکاس نوشت که معترضان خواستار اعزام کمیسیون بین المللی به پایتخت با هدف بررسی موارد نقض حقوق بشر در این کشور هستند. 
  
این اعتراض همزمان با دیدار وزرای امور خارجه چند کشور آمریکای لاتین با رهبران مخالفان در ونزوئلا و اعلام حمایت رهبران چپ گرای منطقه از پیشنهاد مذاکرات آشتی ملی مادورو است. 
  
اعتراضات در ونزوئلا درحالیست که مادورو مخالفان را مسئول خشونتهای اخیر دانسته و هشدار داده است دولت با اعتراضات به شدت برخورد می کند. 
  
معترضان، مادورو را به دیکتاتوری متهم کرده و دولت وی را مسبب وضعیت نابسامان اقتصادی و تورم 56 درصدی و گرانی مواد غذایی می دانند. 
 

کلید واژه ها: مادورو ونزوئلا


نظر شما :