درخواست مادورو از آمریکا: ما را تحریم نکنید!

۱۴ فروردین ۱۳۹۳ | ۲۳:۰۴ کد : ۱۹۳۰۹۴۵ سرخط اخبار

نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا با چاپ مقاله ای در روزنامه نیویورک تایمز، از آمریکا خواست کشورش را تحریم نکند یا از گروه های مخالف حمایت نکند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از یونایتدپرس از کاراکاس، مادورو در این مقاله نوشته است دولت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا سالانه پنج میلیون دلار در حمایت از گروه های مخالف در ونزوئلا هزینه می کند. این به غیر از طرح هم اکنون در دست بررسی کنگره و ارائه شده توسط رابرت منندز و مارکو روبیو سناتورهای آمریکایی است که 15 میلیون دلار به گروه های مخالف کمک خواهد کرد و طرحی که تحریم های اقتصادی علیه ونزوئلا اعمال خواهد کرد.

مادورو اعلام کرد: «من امیدوار هستم مردم آمریکا با دانستن حقیقت، به این نتیجه برسند که ونزوئلا و مردم آن استحقاق چنین مجازاتی را ندارند و از نمایندگان خود بخواهند تحریم ها را اجرا نکنند».

وی همچنین در این مقاله نوشته است رسانه ها، حقیقت را درباره ناآرامی های مدنی در ونزوئلا تحریف کرده اند تا فعالان مخالف دولت را به شکل معترضان صلح طلب در برابر یک دولت سرکوب گر و خشن به تصویر بکشند ولی واقعیت اینست که معترضان، خشونت طلب هستند و تلاش می کنند یک دولت به طور دموکراتیک انتخاب شده را سرنگون کنند.

وی افزود: «این ادعا که ونزوئلا یک دموکراسی ناکارآمد دارد و اینکه اعتراضات فعلی منعکس کننده احساسات غالب در این کشور است، واقعیت ندارد. اعتراضات ضد دولتی توسط بخش های ثروتمندتر جامعه انجام می شود که تلاش می کنند دستاوردهای فرایند دموکراتیک را که به نفع اکثریت مردم بوده است، از بین ببرند».

مادورو همچنین با اعلام اینکه زمان برای دیپلماسی فرا رسیده است، افزود دولت ونزوئلا از رئیس جمهور آمریکا خواسته است این دو کشور مجددا سفرای خود را اعزام کنند.

وی تاکید کرد: «ونزوئلا به صلح و گفتگو برای حرکت رو به جلو نیاز دارد. ما از هر فردی که صادقانه بخواهد به ما برای دستیابی به این اهداف کمک کند، استقبال می کنیم».

کلید واژه ها: ونزوئلا


نظر شما :