مرکل روسیه را تهدید کرد

۱۷ فروردین ۱۳۹۳ | ۰۱:۴۹ کد : ۱۹۳۱۰۴۷ سرخط اخبار

صدر اعظم آلمان در نشست کنگره حزب دموکرات مسیحی تصریح کرد که در صورت ادامه تنش ها با روسیه بر سر اوکراین اروپا باید تحریم های اقتصادی علیه مسکو را در نظر بگیرد.

به گزارش تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، "آنگلا مرکل" صدر اعظم آلمان امروز در کنگره حزب دموکرات مسیحی آلمان روسیه را تهدید به قطعنامه اقتصادی کرده و تصریح کرد که اگر اختلافات بر سر اوکراین همچنان شدیدتر شود تحریم های اقتصادی علیه مسکو بعید نیست.

وی همچنین خاطر نشان کرد که هیچ کس نمی خواهد ریسمان مذاکرات با مسکو را پاره کند، اما اروپا می تواند به گونه ای متفاوت هم عمل کند. مرکل به این ترتیب روسیه را در صورت ادامه اختلافات بر سر اوکراین تهدید به صدور قطعنامه اقتصادی کرد.

مرکل در این راستا تاکید کرد:" اگر تمامیت ارضی اوکراین همچنان نقض شود در نتیجه ما نیز باید تحریم های اقتصادی علیه مسکو را در پیش گیریم."

وی افزود: هیچ کس نباید به اشتباه بیافتد. ما در عین اینکه در اروپا متفاوت هستیم تصمیمات خود را به صورت اشتراکی می گیریم.

صدر اعظم آلمان همچنین در این باره ابراز تاسف کرد که در دوران همکاری های فشرده با روسیه این کشور ادعاهای ارضی خود در اوکراین را مد نظر قرار داده تنها به این دلیل که مردم این کشور خواهان یک قرارداد تجاری مشترک با اتحادیه اروپا هستند.

وی در عین حال تصریح کرد که با این همه تلاش های دیپلماتیک هم نباید قطع شود.

اتحادیه اروپا و آمریکا پیش از این در واکنش به اقدامات روسیه در کریمه محدودیت سفر برای برخی شخصیت های روسیه و بلوکه کردن حساب های آن ها را در نظر گرفته اند. غرب الحاق کریمه به روسیه را به عنوان نقض قوانین بین المللی ارزیابی می کند.

کلید واژه ها: روسیه اوکراین آلمان


نظر شما :