مرسی: السیسی دو سال بیشتر دوام نمی‌آورد

۲۶ خرداد ۱۳۹۳ | ۱۹:۴۸ کد : ۱۹۳۴۴۳۰ سرخط اخبار

یک منبع خبری سخنانی را به رئیس جمهور پیشین و برکنارشده مصر منتسب کرد و نوشت: محمد مرسی گفته است دوره ریاست جمهوری عبدالفتاح السیسی، دو سال بیشتر دوام ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «الوطن نیوز» فلسطین به نقل از یک منبع که هویت آن را فاش نکرد، مدعی شد که محمد مرسی برای اولین بار پس از به قدرت رسیدن عبدالفتاح السیسی، اظهاراتی در مورد اوضاع مصر و ریاست جمهوری السیسی، بیان کرده است.

این پایگاه خبری مدعی شد، محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده و زندانی مصر، گفته است: «اگر شخصی غیر از السیسی انتخاب می شد گفت و گو با وی آسان بود اما مذاکره با السیسی دشوار نیست، لکن احتیاج به دخالت طرف خارجی دارد؛ ما قائل به گفت و گو با السیسی هستیم».

بر اساس این نشریه، محمد مرسی، گفته است دوره ریاست جمهوری السیسی بیش از دو سال دوام نخواهد آورد و مصر با انقلاب سومی مواجه خواهد شد. ماندن السیسی در قدرت، تقریبا محال است و اسلام گراها دوباره به قدرت باز خواهند گشت.

الوطن به نقل از این منبع افزود: در این حال، یکی از نگهبانان زندان به وی گفته است: «السیسی با اراده مردم به قدرت رسیده است» و محمدمرسی چنین جواب داده است: « از کدام مردم صحبت می کنی؟ من همه مردم را آزاد گذاشته بودم تا هرکاری بخواهند انجام دهند، اما السیسی چنین نمی کند، دوره آزادی به پایان رسیده است».

محمدمرسی در تاریخ 12 تیر 1392 با دخالت ارتش، از ریاست جمهوری برکنار و روانه زندان شد. همچنین بسیاری از رهبران اخوان المسلمین نیز یا دستگیر شده اند یا تحت پیگرد قرار دارند.

عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع سابق مصر در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در حالی که گروههای اخوان المسلمین و برخی گروههای لیبرال، آن را تحریم کرده بودند، با 96.1 درصد آرا به پیروزی رسید.

کلید واژه ها: السیسی مصر مرسی


نظر شما :