اسارت 30 نیروی پیشمرگ‌ توسط داعش

۰۶ آذر ۱۳۹۳ | ۱۷:۳۹ کد : ۱۹۴۱۳۲۶ سرخط اخبار

گروه تروریستی داعش با افزایش تصرف مناطق جنوبی شهر کرکوک، ده ها تن از نیروهای پیشمرگ را به اسارت گرفت، این در حالی است که داعش حملات خود به دو استان الانبار، نینوا و دیالی را افزایش داده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت اینترنتی شبکه خبری الجزیره، یکی از افسران کرد اعلام کرد: گروه تروریستی داعش به طور موقت کنترل یکی از روستاها را در اختیار گرفته که پیشمرگ ها با حمایت هوایی ائتلاف توانستند آن را از داعشی ها پس بگیرند.

منابع پزشکی اعلام کردند که در جریان حملات داعش یک افسر و پنج تن از نیروهای پیشمرگ کشته و 28 تن دیگر زخمی شدند.

در استان نینوا نیز گروه تروریستی داعش در تلاش برای بازپس گرفتن سد موصل و منطقه زُمار که در شمال غرب موصل قرار دارند، به این دو منطقه حمله کرد.

منابع امنیتی عراق اعلام کردند که در جریان درگیری های رخ داده در منطقه ی السجاریة خساراتی به منطقه رمادی، مرکز الانبار وارد شد.

نیروهای امنیتی عراق به منظور بازپس گیری و رفع محاصره یک پایگاه هوایی در السجاریة تجهیزات نظامی خود را در این منطقه افزایش دادند.

در منطقه دوخیخة واقع در غرب هیت، در پس انفجار بمب هایی که توسط داعش در این منطقه کاشته شده بود. چهار خودروی نظامی ارتش عراق منفجر و چندین تن از سربازان عراقی کشته و زخمی شدند.

در استان صلاح الدین واقع در شمال بغداد، گروه تروریستی داعش در تلاش برای تسلط بر مسیر اصلی که بغداد را به شهر بیجی متصل می کند، نیروهای عراقی را هدف حملات خود قرار دادند.

در استان دیالی واقع در شرق عراق نیز نیروهای پیشمرگ به منطقه طبج در نزدیکی منطقه جلولا، که پیشتر توانستند آن را از کنترل داعشی ها خارج کنند، حمله کردند.

کلید واژه ها: پیشمرگ گروه تروریستی داعش


نظر شما :