تسهیل صدور روادید بین ایران و روسیه

۱۶ آذر ۱۳۹۳ | ۲۰:۲۱ کد : ۱۹۴۱۶۷۵ سرخط اخبار

بر اساس این یادداشت تفاهم که کار تدوین آن در ابتدای سال جاری آغاز شد، دریافت ویزا برای بخش های بازرگانی و صنعتی تسهیل شده و متقاضیان می توانند با معرفی نامه اتاق بازرگانی، روادید دراز مدت دریافت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه در خبری با عنوان «تسهیل صدور روادید میان ایران و روسیه» آورده است: به زودی یادداشت تفاهمی بین وزارت خارجه های جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در زمینه تسهیل صدور روادید به امضاء خواهد رسید.

بر اساس این یادداشت تفاهم که کار تدوین آن به دنبال دیدار ظریف و لاوروف در ابتدای سال جاری و تصمیم برای ایجاد تسهیلات در مناسبات دو کشور آغاز شد، دریافت ویزا برای بخش های بازرگانی و صنعتی تسهیل شده و متقاضیان می توانند با معرفی نامه اتاق بازرگانی، روادید دراز مدت دریافت کنند.

برای مراکز علمی و پژوهشی و همچنین شخصیتی علمی و فرهنگی و حوزه تبادل استاد و دانشجو و برخی بخشهای دیگر نظیر حوزه کشاورزی نیز اعطای روادید طولانی مدت و سریع پیش بینی شده است.

در این یادداشت تفاهم همچنین سرعت عمل در صدور روادید در حداقل زمان ممکن پیش بینی شده است.

همچنین اعطای روادید به جهانگردان دو کشور و امکان تمدید روادید آنان در مقصد پیش بینی شده است.

سنایی یادآور شده که یکی از معضلات اساسی در روابط دو کشور طی سالیان گذشته موضوع روادید بوده و انتظار می رود با امضا این یادداشت تفاهم و با اقبال و جدیتی که طرف روس نشان داده، تحولی اساسی در زمینه رفت و آمد بین دو کشور رخ دهد.

کلید واژه ها: روادید


نظر شما :