پوتین: ترسی از تحریم‌ها نداریم

۳۰ آذر ۱۳۹۳ | ۲۳:۰۰ کد : ۱۹۴۲۱۴۴ سرخط اخبار
رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که هیچ ترسی از اقداماتش در قبال شبه جزیره کریمه و اوکراین ندارد. این در حالی است که وزارت امور خارجه روسیه نیزهشدار داده آماده انجام اقدام متقابل به دنبال تحریم های جدید غرب علیه مسکو است. 
 
به گزارش رویترز، اتحادیه اروپا و آمریکا تحریم های جدیدی را علیه سرمایه گذاری و شرایط اقتصادی کریمه تصویب کردند. کانادا نیز تحریم های جدیدی را علیه روسیه اعمال کرد. 
 
در همین حال ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با انتقاد مکرر از این تحریم ها بار دیگر از الحاق کریمه به روسیه دفاع کرد و در جریان یک سخنرانی برای نیروهای امنیتی کشور گفت: من شنیده ام که مردم از روسیه می خواهند تا موضع مستقل خود را برای دفاع و حمایت از میهن پرستان و کریمه حفظ کند. مشخص است که هیچ کس نمی تواند ما را با این تحریم ها بترساند، مانع اقدامات ما و انزوای روسیه شود. 
 
در همین حال وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه گفت که تحریم های جدید غرب علیه منطقه کریمه با مجازات جامع و کاملی مواجه خواهد بود چرا که ساکنان این منطقه به اتفاق در همه پرسی رای به پیوستن به روسیه دادند. 
 
این وزارت خانه در بیانیه ای آورده است: واقعا جای تاسف دارد که کشورهایی که خودشان دموکراتیک می خوانند چنین روش هایی را در قرن 21 انجام می دهند. 
 
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز اعلام کرد: ما به دنبال انجام اقدامات تلافی جویانه به خاطر این تحریم های جدید هستیم.
 

کلید واژه ها: کریمه


نظر شما :