آل سعود در معرض نابودی و سقوط است

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۲۰:۳۸ کد : ۱۹۴۷۰۱۹ سرخط اخبار
سرلشکر محمدعزیز جعفری فرمانده کل سپاه که صبح امروز (دوشنبه) در ششمین جشنواره علمی ـ تحقیقاتی علوم پزشکی سپاه در مسجد جامع دانشگاه بقیة الله سخن می گفت، با اشاره به موفقیت های علمی و پزشکی کشور تصریح کرد: پیشرفت علمی باید اسلامی باشد و اگر اسلامی نباشد، در مسیر انقلاب اسلامی و اهداف آن نبوده است، زیرا منظور ما از علم و پیشرفت، علم اسلامی و پیشرفت اسلامی است.

به گزارش «تابناک» وی با بیان اینکه پیشرفت کشور دغدغه پاسداران و همه مؤمنان انقلابی است، تصریح کرد: دفاع از پیشرفت و حمایت از حرکت پرشتاب انقلاب اسلامی، یکی از عرصه های پاسداری است و دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی از دغدغه های دفاع است.
جعفری انقلابی بودن و انقلابی ماندن، مردمی بودن و مردمی ماندن، استقلال کشور و فراملی بودن را از خصوصیاتی دانست که مقام معظم رهبری نسبت به آن تأکیدات فراوانی داشته است.

فرمانده کل سپاه توجه بُعد فراملی و جهانی انقلاب اسلامی را از دیگر وظایف سپاه دانست و گفت: آرمان و هدف غایی انقلاب اسلامی ایجاد تمدن اسلامی است که ما تلاش و پیشرفتمان را در مسیر ایجاد تمدن اسلامی دنبال می کنیم؛ امنیت و سلامت دو بُعد مهم در جامعه اسلامی است که ما باید برای حفظ انقلاب اسلامی و البته به بُعد فراملی آن باید توجه لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در مراحل اول انقلاب شاهد درگیری های دفاعی و امنیتی بودیم و اکنون در دهه پیشرفت اسلامی هستیم، خاطرنشان کرد: اکنون نوبت و زمان ثمره انقلاب اسلامی در حوزه علم و پیشرفت اسلامی است که لازمه آن تلاش و حرکت جهادی است، زیرا بدون حرکت جهادی اهداف ما محقق نخواهد شد.

جعفری با بیان اینکه جهاد اصطلاحی عامه است، افزود: منظور از جهاد تنها دفاع نظامی و مقابله سخت نیست، زیرا جهاد فرهنگی، جهاد در عرصه های سیاسی و جهاد علمی با حرکت جهادی نیز بسیار مهم است و ما باید به آن توجه لازم را داشته باشیم.
فرمانده کل سپاه مشکلات مالی و بودجه ای را در مسیر تحقق اهداف علمی انقلاب اسلامی واقعیت دانست و در عین حال گفت: ما باید با روحیه و حرکت جهادی مشکلات را رفع کنیم.

وی به بُعد بیرونی و فراملی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: بُعد بیرونی انقلاب اسلامی که همان ظلم ستیزی و استکبارستیزی است، به خوبی پیش رفته و البته نقش ما و مردم مقاومت در مقابل زورگویی ها و زیاده خواهی های دشمن است.

جعفری پیروزی های انقلاب اسلامی در بُعد جهانی و فراملی را مرهون هدایت های تعیین کننده مقام معظم رهبری دانست و خاطرنشان کرد: هر روز شاهد تقویت بُعد بیرونی انقلاب اسلامی و افزایش قدرت جمهوری اسلامی هستیم که این با نصرت الهی و لطف خداوند بوده است.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات منطقه اشاره کرد و گفت: امروز عربستان خائن پا جا پای اسرائیل صهیونیست گذاشته و هرچه زمان می گذرد، شاهدیم که دست مخالفین انقلاب اسلامی در حال رو شدن است.

وی با اشاره به حمله رژیم سعودی به یمن تأکید کرد: عربستان با پررویی، بی شرمی، وقاحت و زیر پای گذاشتن تمام اصول اسلامی به یک کشور مسلمان ـ که به دنبال نفی نظام سلطه و استقلال است ـ حمله کرده و بدون هماهنگی با جاهای دیگر، آنجا را بمباران می کند. اگر ملاحظاتی برخی مسئولان ما دارند و حرفی نمی زنند، به خاطر مقاطع گذشته است که این (ملاحظات) باید شکسته شود، زیرا آن ها با بمبارانی که انجام دادند ملاحظات را شکستند.

جعفری تسلط مردم یمن بر کشورشان را اتفاق مهم و تعیین کننده دانست و تأکید کرد، انشاءالله موج بعدی این اتفاقات منجر به سقوط آل سعود خواهد شد.

فرمانده کل سپاه همچنین گفت: آل سعود در معرض نابودی و سقوط است و تحلیلگران منطقه ای و فرامنطقه ای از این موضوع سخن گفته اند که امیدواریم این مهم محقق شود.

نظر شما :