امریکا مسبب قدرت گرفتن تروریست‌هاست

شکست طرح اخوان و ظهور داعش

۱۳ تیر ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۰ کد : ۱۹۴۹۳۹۱ اخبار اصلی خاورمیانه
همه نشانه‌ها و دلایل قاطع ثابت می‌کنند که داعش این شبکه جنایت‌کار تروریستی که در کالبد عربی به همه جا رفت و آمد می‌کند، ساخته و پرداخته امریکا است.
شکست طرح اخوان و ظهور داعش

دیپلماسی ایرانی: آیا انسان عاقل می تواند باور کند که مجموعه ای از افراد منحرف و جنایتکار و مجرم یک جا دور هم جمع شوند و ظرف چند ماه بتوانند 60 درصد از خاک دو کشور بزرگی مثل عراق و سوریه را به اشغال خود در آورند؟ آیا داعشی که ناگهان ظاهر شد به جای طرح شکست خورده غربی ها برای استیلای جماعت اخوان المسلمین بر مصر و منطقه به وجود نیامد تا به دنبال آن منطقه را تقسیم کنند؟ چگونه می شود باور کرد جریانی با این قدرت و بزرگی دستاوردهایی این چنینی به دست آورد و مزدورهای خود را در سراسر منطقه از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس گرفته تا لیبی گسترش دهد و پرچم های خود را در مناطق مختلف آن به اهتزاز در آورد؟ آیا جز این است که داعش طرح جایگزینی برای غرب برای ویران کردن منطقه است؟

اخیرا اسناد امنیتی سری ای از سوی امریکا فاش شده که نشان می داد واشنگتن از اوت 2012 اجازه تشکیل دولت اسلامی را داده است. شبکه ای که به شکل مرموز در کشورهای منطقه خاورمیانه نفوذ می کند، بذر خود را در همه جا می کارد و بخش بزرگی از خاک این کشورها را به تصرف خود در می آورد و در دستان خود حفظ می کند. سپس کاری می کند که اوضاع در منطقه به جنگ های نیابتی کشیده شود. در عین حال حمایت های غربی و عربی و ترکی پشت سر گروه های مسلحی می آیند که به خود مخالفان سوری نام می دهند. گروه هایی که فقط برای ویران ساختن ارتش سوریه و ایجاد فضایی برای رشد و گسترش شبکه تروریستی داعش ایجاد شدند. بعد از آن هم ساختار جدیدی در منطقه شکل می گیرد که تهدیدی برای همه کشورهای منطقه است. به دنبال آن به گونه ای از این شبکه تروریستی حمایت می شود که همه تروریست های دنیا به آن بپیوندند و جزئی از این ساختار یا بهتر است بگوییم پیاده نظام این ساختار می شوند و به فکر مبارزه می افتند.

همه این نشانه ها و دلایل قاطع ثابت می کنند که این شبکه جنایت کار تروریستی که در کالبد عربی به همه جا رفت و آمد می کند، ساخته و پرداخته امریکا است. و الا این همه سلاح های مدرن چگونه به دست آنها می رسد که در جنگ های مختلف از آنها استفاده می کنند؟ این حمایت لجستیکی عظیم که در سطح نیروهای کشورهای بزرگ است از کجا در اختیار این شبکه قرار می گیرد؟ آیا این قدر احمقیم که ایالات متحده ما را هم مثل خودش احمق فرض کرده است و به این شیوه با ما تعامل می کند؟

جنگی که در حال حاضر منطقه را فرا گرفته جنگی نیابتی است که شبکه داعش به جای امریکا اما با استفاده از سلاح ها و مهمات پیشرفته آن آغاز کرده است. ایالات متحده که در خلال اشغال عراق و قبل از آن افغانستان نتوانست اراده خود را بر منطقه تحمیل کند، اکنون به سراغ داعش رفته تا تلاش کند حرف اول را از زبان این شبکه تروریستی بزند، تا به این ترتیب از هم پیمانی با کشورهای عربی نیز بی نیاز باشد، فقط به آنها سلاح بفروشد و بازار سلاح آنها را بیش از پیش به تصرف خود درآورد. این مساله شامل حال همه است از مصر گرفته تا عربستان سعودی، بنابر این می توانیم بگوییم که داعش در حقیقت خود ایالات متحده امریکا است.

 

منبع: الاهرام / تحریریه دیپلماسی ایرانی/11

کلید واژه ها: اخوان المسلمين داعش


نظر شما :