روحانی با دعوت رسمی پوتین عازم روسیه می‌شود

۱۶ تیر ۱۳۹۴ | ۰۰:۳۱ کد : ۱۹۴۹۶۱۹ سرخط اخبار

رئیس جمهور، پنج شنبه هفته جاری و به دعوت رسمی رئیس جمهور روسیه برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاریهای شانگهای و بریکس به روسیه سفر می کند.
 
پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور در گفت و گو با تسنیم، گفت: رئیس جمهوری اسلامی ایران پنج شنبه این هفته و به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری های شانگهای - بریکس به روسیه سفر می کند.
 
وی افزود: این اجلاس دو روزه خواهد بود و برای ریاست محترم جمهوری برنامه ای فشرده ای پیش بینی شده است.
 
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه سازمان همکاری های بریکس شامل کشورهای روسیه، هند، چین، آفریقای جنوبی و برزیل است، تصریح کرد: حجت الاسلام روحانی در روز اول اجلاس سازمان همکاری های بریکس به عنوان میهمان اختصاصی حضور و سخنرانی خواهد داشت.
 
اسماعیلی ادامه داد: روز دوم اجلاس نیز به سازمان همکاری های شانگهای اختصاص دارد و رئیس جمهور در این اجلاس نیز به عنوان یکی از سخنرانان اصلی سخنرانی می کند.
 
وی اضافه کرد: دیدار و گفت وگوی دو جانبه با تعدادی از سران کشورهای عضو اجلاس شانگهای و بریکس نیز از دیگر برنامه های رئیس جمهور در سفر به روسیه است.
 
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور خاطر نشان کرد: همزمان با حضور روحانی، اجلاس سران اوراسیا نیز برگزار خواهد شد.
 
گفتنی است، شهر اوفا در روسیه روزهای پنج شنبه و جمعه 18 و 19 تیر ماه جاری میزبان سران کشورهای عضو سازمان همکاری های شانگهای، بریکس و اوراسیا خواهد بود.

کلید واژه ها: بریکس


نظر شما :