آیت‌الله جوادی‌آملی:کعبه در اسارت است

۲۰ مهر ۱۳۹۴ | ۰۱:۱۸ کد : ۱۹۵۲۸۴۲ سرخط اخبار
آیت الله جوادی آملی گفت: مسلمانان اعم از حوزویان و دانشگاهیان باید به این فکر باشند که حرمین از دست آل سعود آزاد شده و بین المللی شود.
 
به گزارش ایسنا این مرجع تقلید در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که «طبق گفته های صورت گرفته مبنی بر اینکه کعبه در اختیار سلطان حرم نیست» گفت: آل سعود باید بداند که کعبه همانند اهرام مصر نیست و کعبه مطاف و قبله مسلمین است و شب و روز با کعبه کار داریم.
 
وی با بیان این که «زندگی ما با کعبه سر و کار دارد» اظهار کرد: مرگ و زندگی ما با خانه خدا عجین شده است و ما تا زنده ایم با او هستیم و بعد از مرگ نیز با کعبه هستیم.
 
این مرجع تقلید گفت: آل سعود که داعیه خادم الحرمین بودن را دارد در روز روشن به کشور مسلمان و فقیر یعنی یمن حمله کرده است. غالب خدمات عربستانی ها را یمنی ها ارائه می کردند و بسیار مردم خوبی هستند و این در حالی است که آنها در روز روشن به این کشور تجاوز کردند.
 
وی با اشاره به این که «کعبه در اسارت است و باید آزاد شود» گفت: حجاج در منا شهید گونه جان باختند، به جانباختگان واقعه منا گفتند که دیه پرداخت می کنند و باید حقوق این جانباختگان مانند دیه شبه عمد لحاظ شود.
 
این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به حضور مسلمانان با زبان ها و فرهنگ های مختلف در موسم حج ادامه داد: مسلمانان اعم از حوزویان و دانشگاهیان باید به این فکر باشند که حرمین از دست آل سعود آزاد شده و بین المللی شود.
 
وی با اشاره به دفن کردن اجساد جانباختگان حادثه منا بیان کرد: انسان است که به زمان و مکان شرف می بخشد، قداست روح در سرزمین وحی کم نیست و کسانی که جانباختگانشان در سرزمین وحی به خاک سپرده شدند نگران نباشند.
 
آیت الله جوادی آملی افزود: باید تلاش و کوشش تا آخرین نفس باشد که پیکر جانباختگان به کشور بازگردانده شود و اگر میسر نشد بازماندگان نگران نباشند چرا که جانباختگان در سرزمینی ویژه به خاک سپرده می شود و بزرگان بسیار و انبیا در این سرزمین دفن شده اند.

کلید واژه ها: آل سعودکعبهجانباختگان


نظر شما :