کارشکنی‌ ترکیه در مسیر پرواز نخست وزیر یونان به ایران

۲۸ بهمن ۱۳۹۴ | ۰۳:۱۵ کد : ۱۹۵۶۵۴۱ سرخط اخبار

رسانه های یونانی از کارشکنی ترکیه در صدور مجوز سوخت گیری هواپیمای حامل نخست وزیر یونان که چندی قبل عازم ایران بود، خبر دادند.

به گزارش فارس، در حالی که چند روز از سفر «آلکسیس سیپراس» نخست وزیر یونان به ایران می گذرد، روز گذشته (دوشنبه) رسانه های یونانی از کارشکنی ترکیه در مسیر فرود هواپیمای حامل نخست وزیر یونان برای سوخت گیری مجدد و پرواز به ایران خبر دادند.

به نوشته وبگاه «گرییک ریپورتر» در سفر نخست وزیر یونان و اعضای کابینه این کشور فرود در جزیره رودز  نیز در نظر گرفته شده بود اما مقام های ترکیه ای به بیان این که این هواپیمایی نظامی از نوع امبرائر و متعلق به نیروی هوایی یونان بوده و خلبانان و خدمه حاضر در پرواز ، امکان فرود به هواپیما را ندارند.

بر اساس این گزارش، از آن جایی که ترکیه جزایر رودز و دودکانیز را منطقه ای غیر نظامی بر می شمارد، مقام های این کشور پیشنهاد برنامه پروازی جدید به این هواپیما و سوخت گیری در آنکارا، آلکساندرو پلی و بخشی دیگر دادند. اقدامی که موجب پرواز این هواپیما بر فراز قلمروی هوایی ترکیه می شد.

این گزارش می افزاید، به دنبال این ماجرا و مشورت دیپلمات های یونانی با نخست وزیر یونان با تغییر مسیر پرواز به مصر، قبرس، اردن و عربستان سعودی، هواپیمای نخست وزیر یونان و هئیت همراه  به ایران می رسد و البته سوخت گیری مجدد در مصر صورت می پذیرد.

کلید واژه ها: یونان نخست وزیر یونان


نظر شما :