ترامپ: ایران، عراق را اشغال خواهد کرد

۱۸ شهریور ۱۳۹۵ | ۲۳:۴۲ کد : ۱۹۶۲۹۸۱ سرخط اخبار

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بامداد پنجشنبه ایران را به تلاش برای اشغال عراق متهم کرد.

به گزارش فارس، دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بامداد پنجشنبه ایران را به تلاش برای اشغال عراق متهم کرد.

«ترامپ»، در برنامه موسوم به «فرمانده کل قوا» در شبکه خبری «ان بی سی نیوز» حضور داشت که به سوالات نظامیان آمریکایی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور برای محک زدن آمادگی آنها جهت به عهده گرفتن سمت فرماندهی کل قوا در این کشور اختصاص دارد.

وی گفت: «ایران، عراق را اشغال خواهد کرد. آنها در حال انجام این کار بوده اند و این تصویر جالبی نیست.»

نامزد حزب جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ابتدای این برنامه در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه بنا به چه دلایلی فکر می کند می تواند فرماندهی کل قوا در آمریکا را به عهده بگیرد، به سوابق تجارتش اشاره کرد. 

«ترامپ» همچنین در پاسخ به این سوال که او از تجربه کافی برای ریاست جمهوری برخوردار نیست که او موفق به شکست 16 نامزد حزب جمهوری خواه در مرحله رأی گیری های مقدماتی شده که در تاریخ آمریکا بی سابقه است. 

وی درباره راهبردش برای شکست داعش نیز توضیح داد و گفت که در صورتی که بتوان نفت را از این گروه گرفت، آنها شکست خواهند خورد. او در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه چطور نفت را از داعش خواهد گرفت گفت: «یک گروه مستقر می کنیم که نفت استخراج کنند و بفروشند. نفت نداشته باشند، نابود می شوند.»

«دونالد ترامپ» در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره اظهاراتش درباره رابطه با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت که با پوتین دوست است و در دوران ریاست جمهوری احتمالی او، این رابطه بهتر می شود. 

وی در ادامه گفت پوتین، به اندازه آمریکا با داعش دشمن است و بنابراین، دو کشور می توانند با یکدیگر برای شکست این گروه تروریستی داعش همکاری کنند. 

ترامپ تاکید کرد که پوتین «کنترل محکمی بر کشورش دارد البته نظام کاملا متفاوتی وجود دارد که من آن را نمی پسندم اما قطعا در آن نظام، پوتین به مراتب بیش از رئیس جمهور ما کیفیت رهبری داشته است. ما یک کشور چنددسته و غیرمتحد داریم».

ترامپ در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه پوتین قصد دارد جایگاه آمریکا در جهان را تضعیف کند گفت که او از محبوبیت بالایی در روسیه برخوردار است.

کلید واژه ها: سوال مجری برنامه حزب جمهوری خواه به سوال مجری پاسخ به سوال مجری به سوال مجری برنامه مجری برنامه سوال مجری


نظر شما :