برتری ۱۵ درصدی کلینتون در میان رای دهندگان زودهنگام

۱۰ آبان ۱۳۹۵ | ۱۶:۳۶ کد : ۱۹۶۴۲۶۱ سرخط اخبار

در حالی که کمتر از ۱۰ روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها در این انتخابات از برتری ۱۵ درصدی بر رقیب جمهوری خواهش دونالد ترامپ در میان رای دهندگان شرکت کننده در رای گیری زود هنگام این انتخابات که در دو هفته گذشته مورد نظرسنجی قرار گرفته اند، برخوردار است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، براساس مطالعه انجام شده توسط رویترز/ ایپسوس در پروژه موسوم به ایالت های کشور اگرچه همه اطلاعات مربوط به کل ایالت های میزبان رای گیری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موجود نیست اما کلینتون در ایالت های در نوسان نظیر اوهایو و آریزونا و همچنین در برخی پایگاه های حزب جمهوری خواه نظیر جورجیا و تگزاس از برتری برخوردار است.

براساس برنامه پروژه انتخابات ایالات متحده وابسته به دانشگاه فلوریدا تاکنون ۱۹ میلیون آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور رای داده اند که این بالغ بر ۲۰ درصد کل رای دهندگان می شود.

مطالعه رویترز/ ایپسوس مشخص کرده که کلینتون درمجموع در مسیر دستیابی به اکثریت آراء قرار دارد. با این حال اینکه کلینتون در فاصله ۱۰ روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری این میزان آراء را به خود اختصاص داده خبر خوبی برای او است.

روز جمعه پلیس اف بی آی آمریکا از بررسی خود در خصوص یک سری ایمیل های جدیدا کشف شده متعلق به هما عابدین، دستیار نزدیک کلینتون خبر داد. این ایمیل ها در کامپیوتر متعلق به آنتونی وینر، همسر هما عابدین طی یک تحقیقات مربوط به پیام های نامشروع او به یک دختر نوجوان کشف شدند.

نظرسنجی رویترز/ ایپسوس پیش از اعلام این خبر در بعد ازظهر روز جمعه انجام شده است و هنوز مشخص نیست که آیا این تحقیقات اف بی آی تاثیری بر توازن رقابت انتخاباتی در آمریکا خواهد گذاشت یا خیر.

اف بی آی با این حال هیچ چیز درباره ایمیل های عابدین از جمله احتمال رد و بدل شدن پیام هایی میان وی و هیلاری کلینتون نگفته است.

در نظرسنجی های هفته های اخیر کلینتون از برتری ۴ تا ۷ درصدی بر رقیب جمهوری خواهش ترامپ برخوردار بوده است.

تا روز پنج شنبه گذشته شانس کلینتون برای دریافت ۲۷۰ به اصطلاح کالج انتخاباتی برای اینکه پیروز قاطع انتخابات ریاست جمهوری شود براساس مطالعه اخیر بالغ بر بیش از ۹۵ درصد بوده است.

پروژه ایالت های کشور برآورد کرده که کلینتون با میزان ۳۲۰ کالج انتخاباتی در مقابل ۲۱۸ کالج متعلق به رقیبش پیروز انتخابات خواهد شد و او می تواند به طور قاطع ۲۷۸ کالج دموکرات ها را به خود اختصاص دهد.

این برتری کلینتون در میان رای دهندگان زود هنگام مشابه برتری باراک اوباما بر میت رامنی، رقیب جمهوری خواهش در مقطع مشابه در سال ۲۰۱۲ است. در آن انتخابات اوباما با آراء ۳۳۲ به ۲۰۶ رامنی را شکست داد.

با این حال کلینتون حتی قبل از اعلام تحقیقات اخیر اف بی آی هفته سختی را پشت سر گذاشته است؛ در حالی که مشاهده می شود پوشش خبری از هر گونه اتهام زنی به ترامپ کاهش یافته اما کلینتون با افشاگری های هر روزه ایمیل هایش توسط ویکی لیکس مواجه بوده است که طی روزهای اخیر نیز پرسش هایی را درباره امور مالی شوهر او بیل کلینتون مطرح کرد.

کلید واژه ها: ایمیل کالج


نظر شما :