رییس سنای برزیل برکنار شد

۱۶ آذر ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۳ کد : ۱۹۶۵۲۳۲ سرخط اخبار

دیوان عالی برزیل رنان کال هیروس، رییس سنای این کشور را از ریاست سنا برکنار کرد. دلیل این کار اختلاس و فساد مالی اعلام شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سناتور خورخه ویانا از حزب چپ کارگر به جای کال هیروس جایگزین می شود که مخالف کاهش هزینه ها است.

رنان کال هیروس، رییس سنا پس از تصویب اولیه طرح ریاضت اقتصادی اعلام کرده بود که اصلاحات در قانون اساسی برای کنترل هزینه های عمومی کشور لازم و بنیادین است. اما چندی قبل، دادگاه عالی برزیل اعلام کرد، وی به اتهام اختلاس دادگاهی می شود.

اتهام اختلاس علیه رنان کالیروس، رییس سنای برزیل جدیدترین تهدید سیاسی برای دولت بی ثبات میشل تامر، رییس جمهوری برزیل است.

قضات دادگاه عالی برزیل پس از اعلام جرم از سوی دادستان های این کشور علیه رییس سنای برزیل، اعلام کردند که وی به زودی دادگاهی می شود.

قاضی مارکو اورلیو دو ملو بر اساس رای دادگاه عالی با استناد بر اینکه هر فردی که علیه وی اعلام جرم شده است، نمی تواند در ریاست سنا قرار گیرد، وی را برکنار کرد. ریاست سنا در کنار ریاست پارلمان سمت های مهم قوه مقننه در برزیل است.

کال هیروس از هرگونه اظهار نظر در این باره خودداری و اعلام کرده است تا زمانی که از تصمیم دیوان عالی به طور کامل مطلع نشود، اظهار نظر نخواهد کرد.

رسوایی فساد در دولت تامر به بی ثباتی سیاسی در این کشور و عدم موفقیت در بهبود اوضاع اقتصادی در برزیل دامن زده است.

کلید واژه ها: برزیل هیروس


نظر شما :