ترامپ "نامحبوب‌ترین" رئیس‌جمهور آمریکا در ۴ دهه گذشته

۳۰ دی ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۹ کد : ۱۹۶۶۳۰۲ سرخط اخبار

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می دهد، دونالد ترامپ در حالی رئیس جمهوری آمریکا می شود که پایین ترین میزان محبوبیت مردمی را میان فرماندهان کل قوای آمریکا در چهل سال اخیر دارد.

به گزارش ایسنا، نظرسنجی شبکه خبری سی .ان .ان/او.آر.سی نشان می دهد محبوبیت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در دوره انتقالی سقوط کرده و به ۴۰ درصد رسیده است. این میزان، ۴۴ درصد کمتر از زمان روی کار آمدن باراک اوباما به عنوان رئیس جمهوری آمریکا در ژانویه ۲۰۰۹ است.

سایر روسای جمهوری آمریکا هم در زمان ورود به کاخ سفید وضعیت بهتری داشتند. بیل کلینتون، رئیس جمهوری وقت آمریکا با محبوبیت ۶۷ درصد روی کار آمد و جانشین او جورج بوش ۶۱ درصد محبوبیت داشت.

سی .ان .ان معتقد است که علت سقوط محبوبیت ترامپ روند انتقالی است. حدود ۵۳ درصد از پرسش شوندگان گفتند، اظهارات و اقدامات رئیس جمهوری منتخب آمریکا از هشتم نوامبر ۲۰۱۶ (انتخابات ریاست جمهوری آمریکا)، آنها را درباره توانمندی ترامپ برای مدیریت کشور به تردید انداخته است.

با این حال نظرات مردمی درباره اینکه آیا ترامپ رئیس جمهوری خوبی خواهد شد یا نه، مساوی و ۴۸ درصد را نشان می دهد.

نظرسنجی دیگری که "واشنگتن پست" و شبکه "ای بی سی نیوز" انجام دادند، نشان می دهد که ترامپ نامحبوب ترین رئیس جمهوری آمریکا در چهار دهه گذشته خواهد بود. با این حال، نظرسنجی مذکور همچنین نشان می دهد که اکثر آمریکایی ها نسبت به اینکه او می تواند وضعیت اقتصادی را ارتقا دهد و با تهدید تروریسم مبارزه کند، "خوش بین" هستند.

در پی انتشار نتایج این نظرسنجی ها، دونالد ترامپ فورا یافته های آنها را رد کرد. او سه شنبه در پیامی توئیتری گفت: همان کسانی که نظرسنجی های جعلی انتخاباتی را انجام دادند و مرتکب "اشتباه" شدند، اکنون نظرسنجی هایی درباره میزان محبوبیت انجام می دهند. آنها باز هم مثل گذشته تقلب کردند.


نظر شما :