سرمایه‌داری که اوباما را بی‌اساس متهم می‌کند

دروغ‌های مساله‌دار ترامپ

۲۷ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۰ کد : ۱۹۶۸۳۷۶ اخبار اصلی آمریکا
نویسنده خبر: جهاد الخازن
جهاد الخازن می‌نویسد: محبوبیت دونالد ترامپ نزد امریکایی‌ها تا 35 درصد سقوط کرده است، این آمار می‌تواند کسانی که طرفدار برکناری او هستند را ترغیب کند.
دروغ‌های مساله‌دار ترامپ

دیپلماسی ایرانی: اجازه دهید از خوانندگان بخواهم اظهارات زیر را مرور کنند:

  • از حمله به سوریه چه سودی می بریم جز بدهی بیشتر و درگیر شدن در یک نزاع طولانی مدت؟
  • یک بار دیگر به رئیس جمهوری احمقمان می گویم که به سوریه حمله نکن. اگر کارهای بدی از این دست انجام دهی فقط به ما ضربه وارد خواهی کرد و هیچ چیز دیگری به دست نخواهی آورد.
  • از رئیس جمهور اوباما می خواهم که به سوریه حمله نکند. نه تنها هیچ سودی ندارد بلکه همه اش ضرر است.
  • تنها دلیلی که رئیس جمهور اوباما را بر آن می دارد که به سوریه حمله کند خط قرمز احمقانه اش است. به سوریه حمله نکن. به جایش ایالات متحده را اصلاح کن.
  • باید خارج از سوریه بمانیم. «شورشیان» بدتر از حکومت هستند.
  • اگر اوباما به سوریه حمله کند، و شماری از شهروندان بی گناه را قربانی کند، مسئولیت آن به دوش ایالات متحده خواهد بود.
  • «رئیس جمهورمان» به گونه ای عمل کرده که به نظر می رسد در موضوع سوریه ما بده هستیم. خارج از سوریه بمانید.
  • آن چه می گویم این است که خارج از سوریه بمانید.
  • روسیه ناوهای خود را به سوریه می فرستد. جنگ اوباما علیه سوریه می تواند به یک جنگ جهانی منجر شود.

به خوانندگان می گویم آن چه در بالا خواندید همگی توئیت های سرمایه دار، دونالد ترامپ در سال 2013 است که مخالف جنگ امریکا علیه سوریه بود، و حتی خطوط قرمزی که باراک اوباما ترسیم کرده بود را به سخره می گرفت.

اوباما خطوط قرمز خود را اجرا نکرد، تا سر حد ترس به هوش بود، و الآن رئیس جمهور ترامپ به سوریه حمله می کند بعد از آن که گفته شد در حمله به خان شیخون از سلاح شیمیایی استفاده شد که باعث مرگ 70 نفر از جمله تعدادی کودک شد.

امروز ترامپ سلف خود را مسئول فاجعه خان شیخون می داند، برای این که به خطوط قرمزی که در سال 2012 وضع کرده بود، پایبند نبود.

محبوبیت دونالد ترامپ نزد امریکایی ها تا 35 درصد سقوط کرده است، این آمار می تواند کسانی که طرفدار برکناری او هستند را ترغیب کند.

آخرین کاری که ترامپ کرد یا مرتکب شد متهم کردن سوزان رایس، مشاور سابق امنیت ملی امریکا به ارتکاب «جنایت» به دلیل درز دادن اطلاعات سری از سازمان های امنیتی امریکا علیه مسئولان خارجی بود، و حتی دولت اوباما را متهم کرد که احتمالا با او هم دست بوده است. او برای متهم کردن رایس حتی یک دلیل ارائه نکرد، همان طور که بدون هیچ دلیلی اوباما را متهم کرد که تلفن همراه او را در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری امریکا شنود می کرده است. قبل از همه اینها، ترامپ اوباما را متهم می کرد که امریکایی نیست و در ایالات متحده به دنیا نیامده، بعد جلوی اتهام بستن هایش را گرفت برای این که گواهی تولد رئیس جمهوری سابق نشان می داد که او متولد ایالت هاوایی است.  

این همه در حالی است که هزار و یک دلیل برای رابطه ترامپ با روسیه وجود دارد و این که روسیه در انتخابات ریاست جمهوری امریکا به سود خود دخالت کرده است. ترامپ این تهمت را رد کرده، اما واکنشش متوجه روزنامه های اصلی بود که می گفت «اخبار دروغ» منتشر می کنند و هر روز هم اخبار آنها را رد می کرد، بعد از مواضع خود عقب نشست و حرفش را عوض کرد و دیگران را متهم کرد. در واکنش به اتهاماتی که متوجه اوباما کرد و گفت که سازمان امنیت او اطلاعات دروغ به او داده اند، آنها هر گونه اتهامی در این زمینه را از اساس رد کردند.

آخرین دفاعیات از او را بیل اورایلی، مجری یکی از برنامه های شبکه «فاکس نیوز» بیان کرد که ترامپ همیشه برنامه های او را شاهد می گیرد و مابقی اخبار رسانه ها را دروغ می پندارد. اورایلی متهم به آزار جنسی در پرونده های مختلف است، او مجبور به پرداخت 13 میلیون دلار به زنانی که از او شکایت دارند، شده تا آنها از او به دادگاه شکایت نکنند. از ترامپ در مصاحبه ای با روزنامه «نیویورک تایمز» درباره نظرش نسبت به این موضوع پرسیده شد، گفت: «فکر می کنم آدمی است که خوب می شناسمش، او آدم خوبی است... لازم بود که یک سری قضایا را حل و فصل کند. فکر نمی کنم اشتباهی مرتکب شده باشد.»

این را چه کسی می گوید؟ کسی که گفته می شود روس ها از او اطلاعات و تصاویری دارند که نشان می دهد بدتر از اتهامات متوجه به اورایلی را مرتکب شده است.

منبع: الحیات / تحریریه دیپلماسی ایرانی/11

جهاد الخازن

نویسنده خبر

جهاد الخازن، روزنامه نگار مشهور فلسطینی است که مقالاتش بارها جنجال برانگیز شده اند تا آن جا که معمر قذافی، رهبر سابق لیبی یک بار تلاش کرد او را ...

اطلاعات بیشتر

کلید واژه ها: دونالد ترامپ جهاد الخازن


نظر شما :